Egy angol művész halott katonákkal akar megemlékezni az iraki háború áldozataira. A posta ellenáll.
Amikor előterjesztette ötletét, hogy bélyegsorozatot készít azokról az angol katonákról, akik az iraki háborúban haltak meg, azt gondolta, hogy az idea befogadásra talál.
McQueen mindössze hat napot tartózkodott Irakban, mint katona, azután hazaküldték, és nem engedték visszatérni.
A művészt frusztrálta, és ezért mintegy távolsági háborús művész küzd- most már az elhunyt katonákért. Az ötlet egy bélyeg képében mosolygott rá, amikor az adópapírjait küldte el. A bélyegen Van Gogh egyik portréja volt látható.
A sorozat most 160 portréból áll. A portrékat a katonák családja bocsátotta a művész rendelkezésére, miután beavatta őket az ötletébe. A hozzátartozók nagy része üdvözölte az ötletet és hozzájárult a furcsa emléknyomokhoz.
Az Angol Királyi Posta azonban tántoríthatatlan. Nyilatkozatuk szerint nem hajlandóak egy speciális bélyeg sorozatot kiadni. McQueen rámutatott, hogy a királyi család elhunyt tagjai elég sokszor tűnnek fel a bélyegeken.
Hogyan tudnánk megfelelőbben megemlékezni a bátor katonákról, akik a haza szolgálatában estek el?-teszi fel a kérdést.
A posta válaszában három okot is megjelölt, amiért nem fogja kiadni a képeket. Véleményük szerint az eset precedenst teremtene. A második, hogy a halálesetek nemrég következtek be. A harmadik indokuk, hogy egyes polgárokat zavarna a lepecsételt katonák arca.
A Royal Mailnek van három oka arra, hogy ellenálljon kiadni. Az első az, hogy ez beállítana egy precedenst. A második az ez van túl hamarosan. És harmadika az lehet, hogy ez embereket idegesít fel hogy lásson egy jelzést, amit csinált a postahivatal, őszinte egy katona egy képe fölött van arc. Hülyeség,- nyilatkozta McQeen.
A háború folytatódik.