Jamie Oliver nem kevesebbet akar elérni, mint a rendkívül egészségtelen amerikai étkezési szokásokat akarja megváltoztatni.
Az amerikaiak nem fogadták szívesen a szakácsot, az ellenséges reakciók annyira megviselték Jamie Olivert, hogy sírva fakadt.A szakács az óceánon repült át, hogy forradalmat robbantantson ki abban az országban, ahol háromból két ember túlysúlyos.
A chéf egy kisváros gyerekeit vette célba, akik reggelire pizzát és csokis tejet fogyasztanak, de a lurkók nem értékelték a törekvéseket. Jamie azt mondta: "Ezek nem értenek engem, nem tudják miért vagyok itt".
Jamie Oliver új műsorának premierjét (Ételforradalom) hatmillió ember követte nyomon az Egyesült Államokban.
Huntington városát már csak gyorséttermek fővárosának nevezik az USA-ban. Ha hihetünk a filmnek, az amerikiaiak nem voltak elájulva attól, hogy egy külföldi, angolul furcsán beszélő manus mondja meg nekik, hogy mit kéne enniük.
Az első rádióinterjújában a riporter egyszerűen közölte vele, annyira szívesen látják, mint egy tál hideg brokkolit. DJ Rod Willis pedig azt mondta neki: "Mi nem ülünk egész nap, és rágcsáljuk a salátát. Ki futatttot téged fel?"
Jamie korábbi erőfeszítéseit, hogy az iskolai étkezést megjavítsa, sem követte osztatlan siker - legalábbis a gyerekek részéről, de ennél sokkal nehezebb feladata lesz, ha meg akarja változtatni az amerikai étkezési kultúrát.
Jamie találkozott konyhásnénikkel egy általános iskolában. A reggeli menü: pizza tojással, kolbásszal és sajttal - 450 főre. Ebédre a hölgyek csirke nugget-et és porból készült krumplipürét adtak. "Ezek az ételek ölik meg Amerikát" , mondta erre Jamie, másnap kötényt kötött, és egészséges ebédet készített a gyerekeknek. A sült csirke vadrizzsel, és alternatívaként a pepperonis pizza vonzónak bizonyult. Ennek ellenére Olivert megkérték, kérjen bocsánatot, mert durván nyilatkozott Huntingtonról.