Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Kiemelt magyar részvétel a madridi színházak éjszakáján

Kiemelt magyar részvétel a madridi színházak éjszakáján

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 26.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

Az Experidance táncszínház, az Andaxínház kortárs táncelőadása, a Mísero Próspero társulat Miguel Hernández és Radnóti Miklós költészetét párhuzamba állító spanyol-magyar táncelőadása és a Cíngaro Drom magyar-spanyol fúziós világzenei együttes szórakoztatja a közönséget szombaton este több helyszínen a madridi színházak éjszakáján.

Végvári Tamás, a madridi magyar nagykövetség oktatási és kulturális szakdiplomatája elmondta, hogy az Európai Unió Bizottsága spanyol-belga-magyar elnöksége keretében a magyar-spanyol kulturális együttműködések sorába illeszkedik a szombat esti magyar bemutatkozás.

Az Andaxínház társulata este 7-kor a 2-1/16 mm című darabot táncolja el: a nő és a férfi egymásra találásának magányát. A színházat 1990-ben alapította Zsalakovics Anikó és Geltz Péter. Az előadás címe a homokszemcse átmérőjére utal, egyúttal a magányra.

Madrid központjában, a Teatro Nuevo Apolo Színházban két előadást is tart Nagyida címmel - Román Sándor rendezésében - az ExperiDance táncszínház. Az együttes spanyolországi turnén van április 18-ig.

A Mísero Próspero társulat Szerelem röpte címmel Miguel Hernández és Radnóti Miklós, a spanyol és a magyar költészet szinte azonos sorsú két nagyságának verseit spanyol és magyar közreműködőkkel állítja színpadra Carlos Rodero író, színházigazgató, három táncos közreműködésével. Az egyik Daniela H. Faith, aki a koreográfiát is készítette, és akinek édesanyja és nővére is Budapesten él, valamint Fülöp Ágnes és Oláh László. Többek között Radnóti Áhitat zsoltárai, Két karodban, Töredék című verseire készült koreográfia. A felhangzó zeneművek szerzői között van Kurtág György, Steve Reich, Alexander Balanescu, Krzysztov Penderecki és Rosita Melo. A Szerelem röpte című táncelőadást Madrid után Budapesten is bemutatják.

A színházi világnapon tartandó madridi színházünnep lezárásaként a magyar Horváth Ambrus vezette Cíngaro Drom nemzetközi együttes világzenét játszik, de az est folyamán sok magyar népdal is fölcsendül majd.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Színházi Világnap

Ajánlott bejegyzések:

  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház
  • Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása
  • A Büszkeség és balítélet új színpadi változatát mutatják be a Vígszínházban A Büszkeség és balítélet új színpadi változatát mutatják be a Vígszínházban
  • Tomboló sikerrel tért vissza a musical-klasszikus a Vörösmarty Színház nagyszínpadára Tomboló sikerrel tért vissza a musical-klasszikus a Vörösmarty Színház nagyszínpadára
  • Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr507873322

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard