Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magasfeszültség a kiállított tárgyakban

Magasfeszültség a kiállított tárgyakban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 04. 07.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

A 2001-ben alakult Magyar Elektrográfiai Társaság (MET) az idei évben huszonkét új taggal bővült, a Váltóáram című kiállításon a társaság régi és új tagjai együtt állítják ki munkáikat.

Számítógépes grafika (illusztráció)
A D-udvar Galéria tárlatán közel negyven művész alkotását láthatjuk, akik mind valamilyen elektronikus médium segítségével hozzák létre képeiket. A művek között többnyire számítógép-alapú, digitális grafikákat találunk, de akad köztük kollázs, és multimédiás installációi is. A társaság tagjait ugyanis változatos és tudatos tárgy-és eszközhasználat jellemzi. A lényeg a művészi invenció, a képek kompozíciója, fontos a létrehozott felületek struktúrája, valamint az alkalmazott technikára való reflexió.

A kiállítás címe utal az elektrográfiák keletkezéséhez nélkülözhetetlen elektromos áramra, s egyben arra a változásra, ami a tagfelvétellel a szervezet életében bekövetkezett. A felvett tagok között több, az elektrográfiával hosszú ideje tudatosan foglalkozó képzőművészt találunk, és olyan fiatal alkotóművészeket is, akik számára a digitális technika használata természetes a művészi képalkotásban.

A Váltóáram a MET idei kiállítássorozatának első állomása, melyet április közepén Dunaszerdahelyen, majd az év folyamán több budapesti tárlat követ, mint a MATRICÁK 2010 Kisméretű Elektrográfiák Nemzetközi Kiállítás-sorozata és a PIXEL Digitális Nyomatok 2. Országos Szemléje.

D-udvar Galéria 2010. április 12-én nyitja meg kapuit a művészetkedvelő közönség előtt. Ez a kortárs képzőművészeti galéria azzal a céllal jött létre, hogy olyan képzőművészeti társaságoknak, csoportosulásoknak adjon helyet, akik nem rendelkeznek saját kiállítótérrel. A közel 100 négyzetméternyi alapterületű galéria kiállítási programjában hazai és külföldi alkotók videómunkáit, digitális grafikáit, installációit bemutató tárlatok szerepelnek. A Galéria nyitó kiállítása a 2001-ben alakult Magyar Elektrográfiai Társaság (MET) Váltóáram című csoportos bemutatkozása, melynek az ad különös jelentőséget, hogy
a társaság új tagjai is szerepelnek műveikkel.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Budapest FotóFesztivál No.9. Budapest FotóFesztivál No.9.
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Képekbe zárt haza Képekbe zárt haza
  • Amerikában és Dél-Afrikában is rajonganak a magyar szocreálért Amerikában és Dél-Afrikában is rajonganak a magyar szocreálért

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr207873852

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard