Az elmúlt egy napban a Wikileaks által megjelentetett videó bejárta a világsajtót. A Pentagon nem tudta megakadályozni a film nyilvánosságra hozatalát.
Az oldal működtetői máris új botrányokkal kapcsolatos információkat gyűjtenek, azonban egyikük kész volt számos részletet elárulni a bagdadi videó megszerzésével kapcsolatban.A Wikileaks stábja összesen öt munkatársból és 800-1000 önkéntes segítőből áll, akik között vannak riporterek és informatikusok, rendszergazdák és jogászok. A platformot 2006 decemberében alapították kínai kiberdisszidensek, matematikusok és műszaki szakemberek. Az első néhány évben a világ hírügynökségei komoly kétkedéssel fogadták a portálon megjelentetett híreket és sokáig az a szóbeszéd járta, hogy a honlap a CIA egyik projektje.
A Wikileaks szellemi vezetője Julian Assange, aki korábban évtizedeken keresztül hacker volt. Az ő és kollégái meggyőződése, hogy a kiszivárogtatott titkos információk pozitív folyamatokat indíthatnak el. Azt ugyanakkor Schmitt is elismeri, hogy néha nagyon nehéz megkülönböztetni egymástól a közérdek és a magánélet védelme között húzódó határvonalat. A költségek 2006 óta az egekbe szöktek. Csak a szerverek üzemeltetése évente 200 000 dollárt emészt fel. A 2007-es bagdadi és más iraki videók beszerzésére, kikódolására és technikai feljavítására, valamint a szemtanúk felkutatására és felkeresésével kapcsolatos költségekre összesen 50 000 dollárt fizettek ki. A jelenleg társadalmi munkában dolgozó önkéntesek díjazása évente 400 000 dollárt tenne ki.
A honlap tavaly körülbelül 465 000 dollár adományt kapott, és ennek az összegnek köszönhetően a jelenlegi működése biztosítottnak tűnik. A Wikileaks szerkesztői így nyugodtan készülhetnek a következő nagy dobásukra, ami nem más, mint a német szélsőjobboldali NPD párt tagjai és aktivistái által írt 37 000 e-mail nyilvánosságra hozatala.