Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyar színésznő a brazilok kedvence

Magyar színésznő a brazilok kedvence

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 04. 14.
Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
2025-06-17 10:04:53

Több mint 1600 fős mezőnnyel rendezi meg a Budapest Sportiroda 2025. június 21-én, szombaton a 3. MOL Campus

Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben
2025-06-16 09:58:00

A Nyárádszentlászlón megrendezett Szabadegyetem idén a népi kultúra digitális továbbélésére helyezi a

Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
2025-06-13 07:51:00

A MÁNE júniusban ismét Erdélybe látogat, hogy az „Édeskeserű” című előadásával négy város

Az első amerikai űrhajósnő élete
2025-06-13 06:00:00

Sally Ride az első amerikai nő volt az űrben, és egyike azon keveseknek, akik csendben írtak történelmet. A

további bejegyzések a szerzőtől »

A magyar és a brazil kultúra elemei ötvöződnek hol játékosan naiv, hol provokatív egyszerűséggel a Budapest című brazil-magyar koprodukciós filmben, amelyről Hámori Gabriella, az egyik főszereplő beszélt Titanic filmfesztiválon.

Chico Buarque sohasem járt Budapesten, a népszerű brazil énekes, zeneszerző mégis Budapest című regényével tört be az európai irodalmi életbe. Főhőse, José Costa szellemíró, akit dilettánsok bérelnek fel könyveik megírására. Costa számára lassan elviselhetetlenné válik, hogy őket ünneplik zseniális szerzőként, míg róla még a felsége sem tudja, hogy mit csinál. Alkotói és magánéleti válsága közepette érkezik Budapestre, ahol megismerkedik a Hámori Gabriella alakította Kriskával, aki magyarul tanítja, és közben egyre közelebb kerülnek egymáshoz. A magyarul is megjelent bestsellerből Walter Carvalho forgatott filmet brazil és magyar filmesekből álló stábbal.

Mint Hámori Gabriella elmesélte, a forgatás során először arra kellett ráhangolódnia, hogyan gondolkodnak a film brazil készítői. „A brazilok fejében Közép-Európa kicsit összemosódik, volt a regénynek egy olyan kiadása, aminek a borítóján a prágai Károly-híd szerepelt" - jegyezte meg.
A film Budapesten játszódó jeleneteiben sok a fikció, mivel az írónak nem a valóság volt a fontos. "Utazás közben átéltem már valami hasonlót. Felszabadító volt, amikor a gondolataimat sikerült pontosan kifejeznem egy más nyelven. De nyilván az is segít, ha érzelmi vagy szellemi síkon kötődik valaki egy másik kultúrát képviselő emberhez" - fogalmazott Hámori Gabriella.

"Úgy érzem, mi féltve őrizzük a kincseinket. Nehezen engedjük át más embernek. Bizalmatlanok vagyunk. Nem vagyunk tisztában vele, hogy az ide érkezők mennyire szeretnek itt lenni, mennyi ember választotta a miénket második hazájának. Ebben a tekintetben még van mit tanulnunk" - tette hozzá.

Mint színészkollégáiról elmondta, Leonardo Medeiros igazi sztár Brazíliában. Sao Paolóban egy művészszínházban játszik, emellett a tévében és játékfilmekben is gyakran szerepel. A feleségét alakító Giovanna Antonelli pedig szappanopera sztárként olyan népszerű ikon, akit valósággal imádnak a rajongói.
A filmet tavaly májusban mutatták be Brazíliában. "Azt hiszem, a közönség nagyon szerette" - emlékezett vissza a színésznő, aki csak a budapesti helyszíneken forgatott, de részt vett a Sao Paoló-i és a Rio de Janeiró-i premieren is.

A Budapest című alkotást pénteken még egyszer levetítik a Titanic Filmfesztiválon.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Zene Mozi Élő kultúra

Ajánlott bejegyzések:

  • Azahriah a magyar mozikat is meghódítja Azahriah a magyar mozikat is meghódítja
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr437874132

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard