Kaci Simon képei eklektikával töltik meg a Café Eklektikát: megnyitó ma este héttől, zenével, színnel, ízzel a Nagymező utcában.
Kaci Simon stílusából jó ízelítőt adnak a kávézó nagy falfelületeire kihelyezett alkotások, melyek Cutback címen kerülnek bemutatásra a holnap nyíló kiállításon. A címadó képen a sík alsó felét uraló olló szürreális gondolattársításokat hív elő egy finom bor mellől, ha valaki a festménnyel szemben ül le az Eklektika Café nem is olyan eklektikus, hanem a hatalmas liliomokkal, a sötét tónusú, sima felületű berendezéssel, fekete bőrt imitáló terítőkkel inkább finom eleganciát képviselő terében. A kép "vissza vág" egy letűnt korba, gyerekkorba akár, egy úton "elvág", ketté vág sok utat, mindenképp fenyegetettséget, de legalábbis változást jegyez; lehet egy kivágott képkocka egy filmből, talán az életünkből, s lehet egy tudatalatti rossz gondolat fotója.Már a pár kiállított darabon is feltűnik, de a fiatal festő portfólióját végig nézve mindenképp elmondható, hogy Kaci Simon képei nemcsak annyiban furcsák, amennyiben az ábrázolt alakok inkább torzók, hiszen egy-egy részlet látható csak belőlük. Gyakran látunk nőket, egyedül illetve csoportban, furcsa háttérként, mondjuk egy biciklikerék mögött, vagy rakétákat számolva, esetleg egy régebbi időbe helyezve, mint a múlt század első felének amerikai propagandaképein; de akadnak a Futrinka utca szereplőit mai kulisszában megjelenítő képek, illetve Velazquez-, Van Gogh-, Gaugin-idézetek is. A színek minden esetben markánsak, kontrasztosak, olykor szabadon mutatják meg a vászon felületét; sűrű atmoszférájukban lynchi filmes hangulatot és Badalamenti-zenét juttatnak eszünkbe, viszont a torzók által a még inkább felnagyított érzést hátrahagyó, monumentális méretek és a vastagon felvitt olajfesték a klasszikus festészet örökségét is magukon viselik, főleg, ha jut számukra elég felület az érvényesüléshez; így az Eklektikában.
Most, hogy a világ egyik legmagasabban jegyzett kortárs festője, a német Neo Rauch ötven éves és számos méltatást kaptak képei, akár az ő törekvései is bevillanthatnak a kis tárlat kapcsán: Kaci Simon mind tónusában, mind monumentalitásában ezt az irányt képviseli, azonban minden politikai felhang nélkül. Amennyiben a társadalmi valóság, a történelem valamilyen szerepet kap is, csakis az egyes ember kivetítő-felületén, a női portrékon kereshetjük ennek nyomait: az élő tekintetek után hiába kutatva hosszan pásztázhatunk a részleteken.
About me - Kaci Simon Magamról (több képhez katt ide)
Az 1981-es, balassagyarmati születésű Simon Kaci (Molnár László) a budapesti Képzőművészeti Főiskolán szerezte diplomáját, Velencei tanulmányai után (Venezia 2006-09 DLA, Accademia di Belle Arti) Budapesten él és alkot. Túlnyomorészt figuratív képei saját bevallása szerint inkább érzelmek és nem ideák hordozói.

Arra kényszerül a néző, hogy mint az életben is, amikor találkozunk valakivel: először nézzük a szemüket, majd más részletekre is kiterjed a figyelmünk. Ezen a ponton azt hiszem, hogy módszerem a megértés, átélés egy személyes módja, sokkal intimebb és misztikusabb a hagyományosnál.”
2010 április 27., 19:00 - 23:00 Eklektika, VI. Nagymező 30.