Egy megtörtént esetet továbbgondolva kutatja a kamaszöngyilkosságok lehetséges okait Háy János Völgyhíd című darabja, melynek ősbemutatóját pénteken tartja a budapesti Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház.

Bagossy László hangsúlyozta: az író a valós esemény nyomán fiktív szereplőket alkotott, és a Völgyhídban annak próbált utána járni, mi késztethet egy tizenévest az öngyilkosságra.

Mint Bagossy László elárulta, a Völgyhíd eredetileg is részben bábokra, részben élő szereplőkre íródott, de Háy János nem egészen így képzelte el a színrevitelt: a bábokat a múlt és az álomjelenetek elkülönítésére tartotta fenn elsősorban. A Kolibri produkciója végül a felnőttek világát élő szereplőkkel, a kamaszfigurákat pedig bábokkal jeleníti meg Bagossy László kiemelte: a középiskolás évek veszélyes kornak számítanak; alig akad olyan kamasz, akinek ne fordulna meg a fejében bizonyos pillanatokban, hogy eldobja az életét. "Talán ha kívülről rálátnak a problémára, akkor ők is okosabban képesek kezelni a hasonló helyzeteket. Ki kell beszélni a dolgokat, és ez az előadás is kibeszélés" - tette hozzá.
A Jókai téri ifjúsági színházban péntektől látható darab bábos szerepeit Mészáros Tamás, Megyes Melinda, Szanitter Dávid, Bodnár Zoltán, Török Ági és Erdei Juli alakítják, a felnőtt szerepekben Mult Istvánt, Németh Tibort, Tisza Beát és Szívós Károlyt láthatja a közönség; a narrátor Kormos Gyula.
Az előadás látványát Bagossy Levente, a jelmezeket Béres Móni tervezte, a zenei vezető Bornai Szilveszter.