Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Több mint 800 gyermeket bántalmaztak Békésben

Több mint 800 gyermeket bántalmaztak Békésben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 05. 03.
Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
2023-03-28 14:02:51

A Pesti Vigadóban megrendezett Essentia Artis programsorozat utolsó hetén ingyenes programokkal, koncertekkel

Az leszel, amit megeszel
2023-03-27 20:52:26

Wossala Rozina elkeserítőnek, sőt veszélyesnek látja a feldolgozott élelmiszeripari termékek fogyasztását

A tizedik tételnél jártam, amikor kitört a háború
2023-03-25 21:13:12

Dobszay-Meskó Ilona békemisét kezdett komponálni az MMA ösztöndíjprogramjának keretében, még 2019-ben.

Hátborzongató koncertre készül a magyar kórus
2023-03-24 11:21:25

Igazi madrigál horrort állít a BMC színpadára a Vass Lajos Kamarakórus: a Nosferatu című filmet élő

további bejegyzések a szerzőtől »

A bántalmazott gyerekekre legtöbbször az iskola és a rendőrség hívja fel a figyelmet. Tavaly 852 testi, lelki sérülést elszenvedett kiskorúról szerzett tudomást a gyermekjóléti szolgálat.

Három gyermekét bedeszkázott ablakú szobába zárta az a Békéscsaba környéki faluban élő nő, aki az estéit szórakozással töltötte. Az anya kicsapongó életmódjára a szomszédok hívták fel a gyermekjóléti szolgálat figyelmét.

Egy másik megyebeli településen az apai terror miatt lépett a hatóság. A férfi az étkezést büntetés-jutalmazásnak fogta fel, és csak akkor adott enni öt gyermekének, amikor azok megérdemelték. A férfi a feleségén is uralkodott, a depressziós asszony a családját és a lakást is elhanyagolta. A korukhoz képest fejletlen testvérekre a pedagógusok figyeltek fel, a körülményeiket a családgondozó azóta is folyamatosan figyelemmel kíséri.

Az ombudsman becslése szerint hazánkban minden száz gyerekből tizenkettő szenved el bántalmazást, és ennek csak töredéke tudódik ki. A jelzőrendszer tagjai sokszor azért nem teljesítik a kötelezettségüket, mert személyes megtorlástól tartanak.

"Ha súlyosabb az eset, a rendőrséget értesítjük - mondta el Dr. Baji Sándor, a békéscsabai Réthy Pál kórház osztályvezető gyermekgyógyásza. - Ez történt évekkel ezelőtt, amikor éhezés miatt legyengült óvodás korú gyermeket kezeltünk. A kicsi a klinikára került tőlünk, ahol fertőzés miatt meghalt."

Az elhanyagolás hátterében szerinte jellemzően a romló szociális körülmények állnak. Hozzátette, egyre több a magatartászavaros kisgyermek, akiknek viselkedését nehezen tolerálják a feszült, netán szenvedélybeteg szülők. Így aztán a társadalom perifériáján lévő és a jól szituált családokban egyaránt látnak példát bántalmazásra.

Forrás: Beol

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Békés megye Gyermek Bűn

Ajánlott bejegyzések:

  • Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
  • Ingyenes zongorakoncerttel várják a gyerekeket a Pesti Vigadóban Ingyenes zongorakoncerttel várják a gyerekeket a Pesti Vigadóban
  • Összművészeti kiállítás és programsorozat kezdődik a Pesti Vigadóban Összművészeti kiállítás és programsorozat kezdődik a Pesti Vigadóban
  • Egy helyes menhelyes kalandjai Egy helyes menhelyes kalandjai
  • Mi lesz a gyerekekkel, akikre nem vigyáz a család? Mi lesz a gyerekekkel, akikre nem vigyáz a család?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337875244

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard