Miután a South Park alkotóit nemrég halálosan megfenyegették a medvejelmezbe bújtatott Mohamed miatt, összegyűjtöttük a televíziózás tíz legvadabb balhéját. Trey Parkerék rajzfilmsorozata egy külön toplistát kiadna, úgyhogy most őket hanyagoljuk, hadd érvényesüljenek a többiek is. Az első részben a külföldieket vettük végig, most a magyarokon a sor. Ön szerint melyik szólt a legnagyobbat?
Kern beszól Fridinek
A magyar televíziózás legnagyobb beszólását Kern András eresztette el, hozzá képest Havas Henrik rendszeres puffogása halvány csipkelődés. Kern még a 90-es évek elején nevezte rosszul öltözött buzinak Friderikusz Sándort, aki akkoriban showmanként honosítgatta nálunk az amerikai tévés műfajokat. Erre azonnal megszakították az adást, és hetekig ment róla a vita, hogy szabad-e élő adásban így beszélni. Az egész állítólag azzal kezdődött, hogy a tévés egy napilapban beszólt a színésznek.
Szex élőben 1-2
Nagy felfordulást okozott itthon, amikor a valóságshow mint műfaj először jelent meg a kereskedelmi csatornákon. Míg az értelmiség konferenciákat rendezett, a lakosság tetemes részen azon hüledezett, ahogy BB Évit élő adásban tolta meg Renato. Ezt egyrészt félórás elsötétítéssel büntették, másrészt azóta kiderült az egykori kaposvári csaposlány jól dokumentált utóéletéből hogy az könnyen jött hírnévnek ára van.
A mára megszűnt Budapest Televízió és Anettka is új dimenziókat nyitott a hazai tévézésben, ennek egyik csúcspontja volt, amikor 2004 január 1-én élő adásban közvetítették Napsugár ártatlanságának elvesztését. Emiatt az ORTT egy órás elsötétítésre ítélte a csatornát, az indoklás szerint azért, mert "a nemiség bemutatása az alkotók szándéka szerint sem tudományos, sem művészeti törekvést nem valósított meg. Célja egyértelműen és kizárólag a nézők szexuális izgalomba hozása volt".
Egy műsor vége
A pártállami idők sem voltak botránymentesek, állt a bál, miután 1982-ben leadták, ahogy a Rolls Frakció egy koncerten azt énekelte: "állva pisilek, ülve kakálok, mégis úgy érzem, hogy tisztesség dolgában elég szarul állok". Az esetet súlyosbította, hogy ez október 23-án került adásba. Az Egymillió fontos hangjegy című műsor ezzel megszűnt, a dal viszont megragadt a köztudatban, és Hofi is elsütött vele egy poént. Egy évvel később az együttes is feloszlott, és D. Nagy Lajos a Bikiniben folytatta.
Aczél György őrjöng
Nem sokkal korábban a Nézőpont című műsor főszerkesztője azzal érdemelte ki büntetését, hogy egy málló falú iskolában forgattak, majd az idegenbe szakadt Fisher Ivánt méltatták. Az MTV-re nehezedő politikai nyomás miatt ezért megkérték, hogy fejezze be a műsort, cserébe elindíthatta a Stúdio 80-at, aminek az első adásai szintén botrányosra sikerültek. Az első részt Valló Péter rendezte, ebben megjelenhetett Hobó, Cseh Tamás és Gyurkovics Tibor, akik nem tartoztak a tűrt kategóriába. Aczél elvtárs már ekkor őrjöngött, de még adásba került a második rész, amiben Jancsó Miklós és Hernádi Gyula is szerepet vállalt. "Aczél György személyesen rúgott ki valamennyiünket a tévének még a környékérõl is" - emlékezett vissza Kemény György grafikus, aki egy meztelen nős videómunkával járult hozzá a sikerhez. Innentől fogva csak úgy maradhatott meg a Stúdió 80, hogy a meghívottak listáját előre át kellett küldeni Aczélnak, aki kihúzogatta a kényes neveket.
Repül az RTL Klub vezérigazgatója
Frei Tamás azután tűnt el egy időre a képernyőről, hogy a Dosszie 2001-es adásában egy orosz bérgyilkossal készített interjút, aki a riporter kérdésére kijelentette: egymillió dollárért kinyírná a magyar miniszterelnököt, Orbán Viktort is. Már erre kitört a balhé, lemondott Piller András, az RTL Klub vezérigazgatója és Gyöngyösi Bence programigazgató, a csatorna pedig elnézést kért a magyar kormányfőtől. A java viszont még hátra volt. Juszt László rárepült az ügyre, és ő is interjút készített az orosz férfivel, akiről az derült ki, hogy valójában bolti eladó. Az országos égés után Frei műsorát felfüggesztették, majd a tévés később a TV2-n tért vissza.