Eddig állatokat lehetett "örökbe fogadni" mostantól közterületeket lehet. A gyám vállalja a fenntartást is.
Örökbe fogadnád?
Egyedülálló országos programot indít természeti értékeink megőrzéséért, a városi közterületek állapotának javításáért a Szegedi Környezetgazdálkodási Non-profit Kft.
A kezdeményezés lényege, hogy vállalatok, intézmények, szervezetek és magánszemélyek fogadhatnak örökbe egy-egy parkot, teret, vagy utcát és vállalják, hogy valamilyen módon hozzájárulnak annak fenntartásához, esetleg az örökbefogadott közterületet rendszeresen rendbe teszik.
Az első „árva terület” – a szegedi Stefánia park – már gazdára is talált.
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar az első intézmény, amely gondjaiba fogadott egy közterületet.
A két intézmény megállapodásának köszönhetően a pedagógusképző hallgatókat, a Környezetgazdálkodási Kft. pedig a szükséges infrastruktúrát biztosítja a rendszeres szemétszedéshez és parkgondozáshoz, hasonlóan ahhoz az állatkertekben megszokott örökbefogadási eljárási módszerhez, mikor egy magánszemély egy állat etetéséhez, életkörülményeinek javításához járul hozzá.
Az első nagytakarítási akcióra már a bejelentés apropóján sor került, és terveik szerint negyedévente megismétlik a teljes terület rendbe tételét.
„A magas színvonalú közterület-fenntartási tevékenység rendkívül költséges, különösen egy olyan városban, mint Szeged, ahol nagykiterjedésű, értékes zöldterületek, különlegesen szép közparkok, több mint 50 ezer fa és számos más védendő természeti érték található. Az általunk indított kezdeményezésnek köszönhetően az örökbefogadók ehhez a feladathoz járulnak hozzá.
Ezért várjuk azoknak a vállalatoknak, intézményeknek és magánszemélyeknek a jelentkezését, akik pénzzel, facsemeték, virágok adományozásával, vagy akár munkaerővel hajlandók hozzájárulni Szeged szépségének megőrzéséhez” – hangsúlyozza Szabó Ferenc, a Szegedi Környezetgazdálkodási Non-profit Kft. igazgatója.
„Büszkeséggel tölt el, hogy a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar elsőként csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, az pedig külön öröm számunkra, hogy Szeged egyik legszebb parkjának lehetünk gondozói” – mondta el Dr. Galambos Gábor dékán.