Eladó Budapest három nagyértékű ingatlanja.
Pályázati úton kívánja értékesíteni az V. kerületi önkormányzat három nagyértékű belvárosi ingatlanát, a déli Klotild-palotát, a Ferenciek terén lévő Párizsi udvart és a Magyar Vendéglátóipari Múzeumnak helyet adó, Szent István tér 15. szám alatti épületet - írja a Napi Gazdaság pénteki kiadása.
A képviselő-testület áprilisi döntése értelmében nemzetközi ingatlanpiaci pályázat keretében hirdetnék értékesítésre az épületeket, és előnyben részesítenék azt a pályázót, aki egyben vásárolná meg a három ingatlant. A pályázat a következő hetekben jelenik meg, azt követően, hogy az elővásárlási jog határideje lejár.
Az ikerpalotát Giergl Kálmán és Korb Flóris tervezte 1899-ben. A rendkívül igényes kialakítású házak a Belváros meghatározó épületei, kapuként fogadják az Erzsébet híd pesti hídfőjéhez érkezőket.
Építésüket Klotild főhercegnő, József nádor menye kezdeményezte, innen az elnevezés. Régebben bérlakások voltak itt, ma már csak a felsőbb emeleteket lakják. Az alsó szinten üzletek, eszpresszó, valamint a Budapesti Galéria kiállítótermei találhatók. A hajdan üzleteknek, egyesületek, társulatok reprezentatív központjának és - a felső négy szinten - hat-hét szobás, nagypolgári otthonoknak helyet adó épület a második világháború során súlyosan megrongálódott.
A Klotild-palotát az ötvenes években hozták rendbe, és ekkor alakították át irodákká az emeleteket. A 2089 négyzetméter alapterületű ház nyolc szintet foglal magában. Jelenleg az egyik palotát felújítják, szálloda lesz belőle. A másik oldalon lévő épületben egy korhűen felújított casino működik.
Az épület hivatalos neve „Brudern ház”, melyet 1909-ben tervezett Schmahl Henrik Budapest, V. kerület, Ferenciek tere 10. szám alá, valószínűleg Bruden úr megrendelésére. Elhíresült belső tere, a „Párizsi udvar” Budapest egyetlen megmaradt századfordulós bevásárlóudvara, passzázsa. Stílusa késő eklektikus, régi szecessziós. Funkciója a kezdetektől fogva kereskedelmi és szolgáltatási létesítmény volt a földszinten túl 5 + 1 emelettel.
A Zsolnay-kerámia burkolóelemek és gazdag ornamentikák a szecessziót idézik, de a népművészeti vonal is megjelenik a házon.