Szombaton délután 3 órától nyit a nagyközönség előtt a Rippl-Rónai-kiállítás. A város már tavaly, a nagy sikerű Munkácsy-kiállítást követően tervezte a mintegy 100 alkotásból álló válogatás egyedülálló bemutatását és július végéig mintegy húszezer látogatóra számítanak.
Ottófi Rudolf, Győr alpolgármestere elsőként sétált el a Narancsos csendélet, a Kunffyné virágos kalapban, a Zorka, a Maszkos csendélet, a Piacsek bácsis sorozat és a festő ismert portréképei között.– Kivételes, máshol így együtt nem látható Rippl-Rónai-képekben gyönyörködhetnek hétvégétől a győriek, és a városvezetés reményei szerint a kiállítás több ezer művészetkedvelő turistát is vonz majd – fogalmazott Ottófi Rudolf, aki elárulta, nem győz betelni a látvánnyal, a képekkel, amelyeket katalógusokból, könyvekből ez idáig ugyan ismert, de az eredetieket látni különleges élmény.
Amikor Győr megkapta a Kultúra Magyar Városa címet, az alpolgármester már akkor jelezte: a Munkácsy- után a Rippl-Rónai-képek ½vendégeskednek½ majd a Rába-parti városban – a kiállítás szombaton készen áll a látogatók fogadására. Hogy mindez mennyibe kerül, egyelőre nem készülhetett pontos végelszámolás, az azonban bizonyos, hogy milliókat spóroltak: a város nem kész kiállítást vásárolt meg, sokkal inkább a múzeum vezetése és munkatársai szerveztek, tárgyaltak, szállítottak és rendeztek saját elképzelésük szerint. Az ½eredményt½ érdemes megtekinteni: Rippl-Rónai zseniális, egyedülálló és végre Győrbe ért.
Rippl-Rónai József két évig Munkácsy-tanítványként is dolgozott, de otthagyta a szalonfestészetet, nem elégedett meg ezzel: újított, kísérletezni mert, így például üvegablakok tervezésével is foglalkozott, ő készítette az Ernst Múzeum nagyméretű üvegablakát.
Forrás: Kisalföld