A híd idén a Mikszáth téren lesz május 29-én szombaton déltől, az afterpartynak a Szabad az Á ad helyet.
Színpadra lép továbbá a Csanyi – Lattmann Quartet és Horváth Kornél, a Babos Project Special és Dés László, valamint a Modern Art Orchestra, de Szőke Nikoletta, illetve Barcza Horváth József is tiszteletüket teszik. Az ingyenes szabadtéri koncertek zárásaként a 2007-ben elhunyt Joe Zawinul által alapított, The Syndicate gyűjti be az elismerő tapsokat.
Este 10 órától a Budapest Jazz Clubban jazz-afterparty indul a Szakcsi Jr. Trióval, az Oláh Kálmán Sextettel és Enyedi Sugárkáékkal a Szabad az Á...-ban.
A zenekar klasszikus orgona trió, tehát nincs külön basszushangszer, az orgona szerepe ezáltal kettős. Kaltenecker Zsolt a különböző elektromos zongorák, szintetizátorok lehetőségeinek feltérképezése után 2007-ben kezdett intenzíven a Hammond orgonával is foglalkozni, azóta működik duójuk Martonosi Györggyel. Kezdettől fogva egyéni stílust igyekezett e hangszeren is kialakítani, lehetőség szerint kerülve az általában a hangszerrel összefüggő akadémikus játékmódot. Gyémánt Bálint, aki az egyik legjobb fiatal jazzgitáros, a győri ütősfesztiválon vendégként lépett fel Kaltenecker és Martonosi duójával; ez a fellépés olyan jól sikerült, hogy akkor és ott megalakult a HAMMONDÁRIUM.
A trióhoz csatlakozó Lantos Zoltán, a nemzetközi hírű virtuóz, speciális hegedűhangja teljesen újszerű hangzásvilágot hoz létre ezen a koncerten a Hammondáriummal.
Balázs Elemér Group + Norbert Marius – bass /USA , Tim Ries – sax /USA
A Balázs Elemér Groupot, Magyarország egyik legnépszerűbb jazz-zenekarát, 2000-ben alapította Balázs Elemér, a nemzetközileg is széles körben elismert és keresett jazzdobos. Egyéni hangzásviláguk legfőbb jellemzői a dallamközpontúság és a különleges ritmika, amelyeket a férfi- és női hang érdekes kontrasztja tesz még színesebbé. Szívesen kalandoznak például az etno stílus világában, és a legkülönbözőbb zenei kultúrákból merítenek inspirációt.
Az Európa Jazzhíd programjában, a 2010 tavaszán elkészült „Walk on the beach” című lemezük anyagát mutatják be. Zenéjük a dallamos latin jazzhez áll a legközelebb, a 80-es évektől az USA – ban élő Csanyi Zoltán, nemrég települt vissza Magyarországra, és új színt hozott a hazai jazzéletbe.
Csanyi Zoltán és Lattmann Béla 80- as évek elején a Kaszakő, majd a Things együttesben játszott, majd 2009 végén közös zenekart hoztak létre, hozzájuk Szendőfi Péter és Lamm Dávid csatlakozott. Lattmann Béla sokszínű, ritmikájában és tempójában klasszis, basszus gitár játékát a magyar jazz legjobbjai között tartják számon.
Szendőfi Péter a hazai jazz dobolás emblematikus figurája, aki világszínvonalú ritmusszekciót hozott létre Csanyi Zoltánnal és Lattmann Bélával. Fenyvesi Márton a fiatal gitáros generáció kiemelkedő alakja. A quartetthez Horváth Kornél ütőhangszeres is csatlakozik.
Közép-Európai-Kortárs-Zenekar - Babos így nevezi a formációját. "A térség zenei kincseit szeretném integrálni az általam képviselt improvizatív összefoglaló zenébe. Ehhez fantasztikus partnereket találtam. A zongorán Szakcsi Lakatos Róbert játszik, aki a bázeli Zeneakadémia klasszikus, majd jazz tanszakán tanult.
Legjelentősebb elismerése a Montreux-i jazz zongora-verseny első díja. Dobokon a fiatal tehetség, Balogh László, nagybőgőn az ifjú Lakatos Pecek Krisztián játszik. A különleges adottságú Veres Mónika énekkel, és éneken alapuló hanghatásokkal járul a zene megvalósításához."
A zenekar legújabb lemeze 2010. tavaszán jelent meg „Rapsodia” címen. A rendezvény egyik csemegéje, hogy Dés László, a hazai jazz emblematikus figurája, most először csatlakozik vendégként a Babos Project Special zenekarhoz.
A Modern Art Orchestra megalakulásának pillanatától a kortárs magyar jazz, és a jazz nagyzenekarra írott kortárs klasszikus zenei darabok bemutatására specializálódott. Az együttesben éppúgy helyet foglalnak klasszikus zenészek, mint a magyar jazzélet fiatal generációjának kiemelkedő egyéniségei. Muzsikusai között kiváló zeneszerzők és hangszerelők találhatók.
A zenekar ambíciójának fókuszában a kortárs, elsősorban magyar jazz szerzemények bemutatása, rendszeres műsoron tartása áll. A megalakuláskor alapvető szempont volt, hogy a hagyományos big band felállással kompatibilis, de megszólalásában egyedi hangzású formációt hozzanak létre.
A stíluskellékek közül kiemelendő, hogy új hangszerek is bekerültek az együttesbe. A bőgő mellett markáns basszushangszer a tuba és a kürt, a fafúvósoknál a klasszikus fa-hangzást a fuvolák, klarinétok és a basszusklarinét adják. A zenekar alapítója és művészeti vezetője Fekete-Kovács Kornél korábban a Budapest Jazz Orchestra vezetőjeként is elkötelezettje volt a kortárs magyar jazz bemutatásának. Művészeti koncepciója 2005 októberétől ebben az együttesben folytatódik, talán még radikálisabban elkötelezve magát a kreatív avangard muzsika irányába.
Az új Oláh Kálmán Sextet stílusára leginkább a contemporary jazz elnevezés illik, amelyben nagymértékben dominál a 20. századi kompozíciós zene, elsősorban a bartóki hangzásvilág. Oláh Kálmán a magyar népzenét is kifejezetten a bartóki harmóniavilágon keresztül közelíti meg, a sextet repertoárjában szerepel néhány nem túl közismert magyar népdal feldolgozása is. Hangszereléseiben nincsenek elektronikus hangszerek, kifejezetten az akusztikus hangzás dominál. Az együttes korábbi változata egy hagyományosabb stílusú formáció volt.