Shusaku Arakawa egész életében azon dolgozott, hogy olyan műalkotásokat hozzon létre, amik ébren tartják a szellemet, és ezzel elodázzák az öregedést.
73 évesen meghalt Arakawa, a japán építész, aki olyan épületeket tervezett, amik "megállítják az öregedést és meggátolják a halált", jelentette a New York Times. "Ez a halandóság rossz hír" - mondta a felesége és munkatársa, Madeline Gins, és hozzátette: ezek után kétszer akkora energiát fektet majd abba, hogy bebizonyítsa, az öregedés kivédhető.A pár nemcsak épületeket tervezett, az elméletük versekben, könyvekben és festményekben is test öltött.
Utolsó munkájuk az Élethosszabbító Villa volt, amiben különleges formákkal és színekkel próbálták elérni, hogy a lakók szellemét frissen tartsa a környezetük. 1997-ben a Guggenheim múzeum rendezett retrospektív kiállítást a festményeikből.
Shusaku Arakawa 1936-ban született Japánban, és Tokióban tanult képzőművészetet, ahol a neodadaista alkotásaival vált ismertté. 1961-ben költözött át New Yorkba, saját állítása szerint mindössze 14 dollárral és Marcel Duchamp telefonszámával indult útnak, és Duchamp később a mestere lett. A feleségével egy brooklyni művészeti iskolában ismerkedett meg.
1998-ban megnyertek egy pályázatot, amit Tokió írt ki egy lakónegyed tervezésére. A Visszafordítható Sors Városa nevű projekt soha nem készült el, de több lakóház épült a terveik alapján. "Ha ezt Neil Armstrong kipróbálná, azt mondaná, hogy jobb, mint a Holdra lépni" - mondta az egyik elkészült lakásáról.
A 90-es években őket is bepalizta Bernard Madoff, emiatt 2008-ban több alkalmazottjukat el kellett bocsátaniuk. A felesége szerint Arakawa azt vallotta, hogy a pénz jelentősége eltörpül ahhoz a problémához képest, amin dolgoznak.
"Arakawa tényleg úgy érezte, hogy a világ legfontosabb munkáját végzi azzal, hogy a halál legyőzésén dolgozik" - mondta róla Arthur Danto, a híres művészetfilozófus.