A világ egyik leglátványosabb és legapróbb színpadja működik a New York-i Time Square-n.
A Színház, jóllehet kicsi, mégis teljeskörő számítógépvezérlésű hang és fénytechnikával van felszerelve. Az előadások kezdetét és végét függöny jelzi. Miközben a színházi rendező felügyeli a műsort, a vezető irányítja a vendégeket a vörös színű bársony dobozban.
A sötét multú times square-i 'peep show' fülkék inspirálták Jonest arra, hogy egy olyan új típusú színházi teret tervezzen, ahol szorosabb a kapcsolat az előadó és a néző között, mint a hagyományos kőszínházakban.
A sűrű vörös bársonnyal bevont nézőtér az egykori barokk színházak és operaházak hangulatát idézi, amelyet kiválóan ellensúlyoznak a sztereo hangszórók és az elektromos kapcsolók. Az előadóművész tere befejezetlen maradt, hiszen igazodnia kell a napi előadás díszletéhez, amelyhez egy kis elektromos doboz szolgáltatja a különböző effekteket és ha éppen arra van igény, esőt, havat generál.
A Különböző művészeti ágból érkező művészek, táncosok, költők, varázslók, vagy zenészek felváltva adnak elő 5-10 percben, napi 6 órás időkeretben. Minden nap más és más művészeti ágban láthatnak előadásokat azok a szerencsések, akik bejutnak a dobozba.
Még road show is kerekedhet a Times Square-i performance-ból , mondta Jones, akinek tervei között szerepel, hogy a dobozt különböző helyszínekben szállítsa, és így esetlegesen az Ohio Színház halljában vagy a SoHo-ban is lehetőség nyílhatna a különleges kulturális élmény befogadására.
A koncepció nem más, mint az "egy személy, egy projekt, egyidőben"- nyilatkozta Jones, akinek nevéhez olyan sikerek köthetők, mint a Green Day punk rock operája, az 'American Idiot', vagy a 'Tavaszi ébredés'.
Forrás: World Architecture News