A New Yorkban látható híres alkotás mását, bronzból alkotta meg Arturo Di Modica.
A két és fél tonnás monstrum a neoklasszicista banki épületeknek háttal, jól megvetett lábakkal, a folyó felé nézve, mozgásában megmerevedve áll. Az erőt és lendületet sugárzó mintegy 5,2 méter hosszú és két és fél méter magas állat a pénzügyi központ Sanghaj, a feltörekvő hatalom, Kína jelképe kíván lenni.A sanghaji bika - anyaga miatt - vörösebb, fiatalabb és erősebb New York-i társánál - mondta a feleségével és kilencéves kislányával egyhetes sanghaji kirándulásra érkezett Di Modica az avatóünnepségen. Az állat vöröses árnyalata Kína színének és az ország végtelen erejének a kifejezése. Testtartásának lendülete pedig a pénzügyi központ (Sanghaj) virágzó jövőjére utal - nyilatkozta az alkotó.
"Kívánom, hogy a Bund bikája hozzon jó szerencsét a kínaiaknak, remélem a sanghajiak szeretni fogják az ajándékomat" - tette hozzá. A bika a tőzsdei szaknyelvben az emelkedő részvényárfolyamokat jelenti, szemben a medvével, a lejtmenet jelképével.
Az olasz-amerikai szobrászművész 1989. december 14. éjjelén a New York-iaknak szánt karácsonyi ajándékként, engedély nélkül helyezte el barátaival támadó bikáját a tőzsde épülete elé. Az amerikai emberek kitartásának, az erő és a remény szimbólumaként az 1987. október 19-i tőzsdei fekete hétfő után készítette, saját pénzéből, 360 ezer dollárból.
A rendőrség az önkényes akció után lefoglalta és elszállította a Wall Street bikáját, mivel azonban az embereknek tetszett és visszakövetelték, néhány háztömbbel odébb, mostani helyén ismét felállították. A népszerű szobor továbbra is Di Modica tulajdona, hivatalosan csak kölcsönadta a városnak, s bár 1993-ban felajánlotta megvételre, New York nem fizetett érte.