A Civil licitet az idén június 9.-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban rendezik meg.
A civileknek kiírt pályázaton tizenöt olyan értékes szolgáltatást talált a zsűri, amelyeknek vállalati szintű megvalósítása hozzájárul az esélyegyenlőség megteremtéséhez.A pályázatokat egy független zsűri értékelte, amelynek tagjai Czike Klára nonprofit szakértő, szociálpolitikus, Takács Júlia, a CSR Hungary ügyvezetője és az Első Magyar CSR Egyesület elnöke, Egri-Nagy Erzsébet, a Gazdasági Rádió CSR műsorának szerkesztő-műsorvezetője voltak.
A civil szervezetek által felkínált szolgáltatásokat a vállalati szféra képviselői vásárolhatják meg. A rendezvény egyik célja a két szektor közötti távolság csökkentése és a közös együttműködés kialakítása.
A szolgáltatások elsősorban a nők munkahelyi esélyegyenlőségére, a fogyatékos emberekkel szembeni egyenlő bánásmód megteremtésére és munkához jutására, a hátrányos helyzetű és roma esélyegyenlőség kérdésére, illetve egyéb diszkriminációval sújtott társadalmi csoportok segítésére irányulnak.
Vannak olyan szolgáltatások is, melyek a környezeti fenntarthatóság kérdésére keresnek vállalati szintű megoldásokat úgy, hogy azok az egyenlő esélyek megteremtését is szolgálják. Új területként jelent meg a mentális és pszichés problémákkal küzdők integrációjára irányuló szolgáltatás.
A rendezvény célja utat mutatni a civil szektornak abban, hogy érdekessé és eladhatóvá tegye saját programjait, szolgáltatásait a vállalatok számára. A vállalatok pedig olyan innovatív projektekkel találkozhatnak az aukción, amelyeknek vállalati szintű megvalósítása hozzájárulhat a szervezet produktív sokszínűségének fejlesztéséhez.
Érdekes kezdeményezés az idei Civil Liciten az adománybolt, ahova a vállalat dolgozói használható eszközöket, ruhákat adhatnak be ingyen, és azokat a cég a piaci ár alatt értékesíti. A bevételből pénzadomány lehet, a tevékenység maga újrahasznosítást eredményez, nyomott árai miatt szociális boltként funkcionálhat és munkahelyet teremthet.