A krokodil, a tehén és a tatu keverékének bizonyult a páncélos őshüllő, a Typothorax coccinarium, amely a késő triász időszakban élt.
A Typothorax maradványait Edward Drinken Cope paleontológus fedezte fel még 1875-ben Új-Mexikó sivatagos vidékein, ám mindmáig rejtély volt, hogyan is nézett ki az állat, ugyanis csupán a páncélja egyes darabkái, néhány végtagcsontja, valamint a farokrész töredékei kerültek elő - olvasható a ScienceDaily című tudományos hírportálon.A Typothorax az Aetosauria ("sasgyíkok"), a késő triász időszak idején élt crurotarsida archosaurusok ("keresztbokájú uralkodógyíkok") egyik kládjához tartozott, s a korai dinoszauruszok kortársa volt. A páncélozott növényevők koponyája a testükhöz mérten aránylag kicsi, elöl lapos és tompa volt. Fejformájuk alapján megállapítható, hogy az aetoszauruszok közeli rokonságban álltak a crocodylomorpha csoporttal, amelybe a krokodilok és kihalt rokonaik tartoztak. Testhosszúk elérte az 5 métert. Testüket csontlemezek alkotta súlyos páncélzat borította, a lemezek mintázata fajonként különbözött. Némely faj képviselőinek nyakát masszív tüskék borították, az éhes ragadozók harapásától védve a hüllőket.
Andy Heckert, az Appalachian State University geológusprofesszora, a Journal of Vertebrate Paleontology-ban megjelent tanulmány vezető szerzője szerint a Typothorax coccinarium leginkább a krokodil, a tehén és a tatu keverékeként írható le.