Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
HA/VER – az átlagon aluli szuperhős

HA/VER – az átlagon aluli szuperhős

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 06. 17.
Légiriadó a kútban
2023-02-01 15:47:36

A kút falába épít bunkert az öreg házaspár – Lezsák Sándor 1985-ös darabja, a Nyolcvan vödör levegő  a

Készül a nagy kútba ugrás
2023-01-31 21:11:16

Újra hatalmas vállalkozásba kezdenek a digitális hermeneutikusok. Még lehet csatlakozni! A MűGond

Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

további bejegyzések a szerzőtől »

Az utóbbi években gyorsabban emelkedett mozikban a képregény adaptációk és a szuperhős filmek száma, mint az utóbbi napokban a Duna vízállása, és máris itt a következő produkció.



Adott egy serdülőkori csúnyaságban és önbizalomhiányban szenvedő srác, Dave az igazi lúzer, akinek kipattan a fejéből az isteni szikra, mint Zeuszéból az állig felfegyverkezett Pallasz Athéné, hogy szuperhős lesz. Csak az ő jelmeze a béka-meztelencsiga kombó, fegyvere a gumibot és a sokkoló. Ahogy saját magát nevezi jó adag cinizmussal, ő egy béta tesztfázisú hős, aki csak este kilenc és éjjel kettő között teljesít szolgálatot, kisebb-nagyobb sikerrel.



Sajnos ez csak az egyik vonulata a történetnek. Vannak azonban a filmben más szuperhősök –hogyne lennének, hisz New York nem csak a szex, de a bűn városa is-, és persze kötelező rosszfiúk, akik nagyon is komolyan veszik magukat. A klasszikus akciófilmes fölbosszantott-megbosszulja effektus ne maradhat el.

A nem klisémentes szereplők a nagyon gonosz és nagyon kegyetlen kokainbáró, maffiafőnök és természetesen szállodatulajdonos D’Amico, és a szintén luzer –ez úgy látszik életkori sajátosság- fia. Őket veszik körül a nagydarab és nem túl okos biztonsági őrök, behajtók és a nem kevésbé veszélyes, persze többnyire fekete, rasztás, piercinges dealerek, ja és a nyomukban ott a további két szuperhős, Big Daddy és Hit Girl.



Big Daddynek, a Batmanbe oltott szürkeróka jelmezt viselő hősnek komoly elszámolnia valója van D’Amicoval, amelybe lányát, az enyhe gyilkolási kényszerrel küzdő Hit Girlt is bevonja. Nicolas Cage( Big Daddy) hol hősies, hol kissé bárgyú játéka illeszkedik a történet hol ironikus, hol komolyba forduló szövetébe, de ez nem feltétlenül dicséret. Ha valakit igazán lehet szeretni a filmben, az a Hit Girl-ként tevékenykedő Chloë Moretz, akinek a büszke apa könnyes szemmel nyújtja át a szülinapi ajándékát: két pillangókést, amiket a kicsike bravúrosan forgat, ahogy minden más fegyvert is, ami a keze ügyébe akad. A kis, tizenegy év körüli gyilkoló gép nem csak a lövedékeket, hanem a mocskos beszólásokat is puffogtatja, amitől csak még aranyosabb lesz.

Kevésbé nagy formátum az átlagos, képregény fan Dave Lizewski, aki nagyon szeretne szuperhős lenni, de az első szerény próbálkozásánál elvérzik. Természetesen ahogy felveszi a nem túl elrettentő zöld búvárjelmezt, megnő az önbizalma és az igazságérzete is kifinomultabbá válik, amiből az is következik, hogy olyan helyzetekbe is belekeveredik, amelyekbe nem feltétlenül szeretne, és persze megkerül a történet mély mondanivalója: bárkiből lehet szuperhős, csak az kell, hogy ne forduljunk el, ha valami igazságtalanság történik, és legyen egy röhejes álruhánk.

Ha nem láttatná magát cinizmussal és ironizmussal a film, nem adna semmi újat, így viszont a popcorn mellé kapunk egy adag humort a mocskosabb fajtából, jó véresen. A zene említésre méltó, a többi felejthető.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Kritika Filmpremier Képregényfilmek

Ajánlott bejegyzések:

  • Hősök a vágószobában is születhetnének Hősök a vágószobában is születhetnének
  • Megbocsátható csalás Megbocsátható csalás
  • Itt mindenki hall mindent Itt mindenki hall mindent
  • Az igazi pusztulás az olajfinomító mellett zajlik Az igazi pusztulás az olajfinomító mellett zajlik
  • A világ legátlagosabb harmincévesének kalandjai A világ legátlagosabb harmincévesének kalandjai

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr117878910

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard