Az Izlandi Legfelsőbb Bíróság döntése alapján exhumálják a legendás sakkvilágbajnok, Bobby Fischer maradványait egy apasági per miatt.
A bíróság azt nem határozta meg, hogy mikor kell exhumálni a testet, de a dolog elkerülhetetlennek látszik. Az izlandi törvények szerint a törvényes feleség az elhunyt vagyonának egyharmadára tarthat igényt, míg egy törvényes gyermek a fennmaradó kétharmadra.
Fisher élete nagyon titokzatos, ezért nem lehet pontosan látni, kinek van joga az örökségre. Joan a nővére és első sakk ellenfele korábban elhunyt, így az ő két fia Alexander és Nicholas Targ az egyetlen jelenleg is ismert vérségi rokonok.
Eközben előkerült egy hölgy, a sakkszövetség egyik alkalmazottja, aki azt állítja, hogy míg Fisher egy szövevényes vízum vita miatt a börtönben ült, összeházasodtak, és 2000 óta együtt is éltek.
A lány elmondása szerint egészen a halálát megelőző napokig, mindennap beszéltek telefonon egymással.
A kapcsolat bizonyítására több közös fényképet is bemutatott, és két képeslapot, melyet a sakkbajnok a Jinkynek írt, és az aláírásként a Daddy, azaz az apa szó szerepel. A lány jogi képviselője szerint még tavaly decemberben küldtek vérmintát, hogy ezzel is segítsék tisztázni származását. A lány és édesanyja jelenleg a Fülöp-szigeteken élnek. Amennyiben kiderül, hogy ő a vérszerinti lánya a sakkozónak, akkor ő örökli a kétmillió dollár kétharmadát.
Eugene Torre, Fisher régi barátja szerint, Fisher forogna a sírjában, ha tudná, hogy a lánya nem kapja meg a neki járó pénzt. „ Láttam hogy gondoskodott a lányáról, amikor ő még csecsemő volt.”-nyilatkozta a barát.
A korábban a "sakk fenegyerekének" nevezett Fischer 2008-ban halt meg, végrendelet nélkül. Birtoka mintegy 2 millió dollárt, átszámítva több mint 451 millió forintot ér, és megszerzéséért folyamatosan civakodnak az örökösök. A viszályban Fischer volt felesége, két unokaköccs és az Egyesült Államok kormánya is érintett, - utóbbi azt állítja, hogy Fischer jelentős adótartozást hagyott hátra.
Bobby Fischer 1943-ban, az Egyesült Államokban született, Chicagóban. 14 évesen már amerikai sakkbajnok lett, 15 évesen nagymester. 1972-ben vált világhírűvé, amikor legyőzte Borisz Szpasszkijt. Játszmájukat az "évszázad sakkmeccsének" tartották. Később Fischert az amerikai kormány azzal vádolta meg, hogy 1992-ben megsértette az akkori Jugoszlávia elleni nemzetközi szankciókat azzal, hogy sakkmeccset játszott az országban. Fischernek 2005-ben Izland állampolgárságot ajánlott fel, amit el is fogadott, így akadályozva meg, hogy felelősségre vonják az Egyesült Államokban.
Eközben élt Magyarországon és Japánban is, majd Izlandra - legnagyobb győzelmének helyszínére - költözött. Miután abbahagyta a versenyzést, főleg antiszemita megjegyzései miatt került a lapok címoldalára. 2004-ben Japánban letartóztatták és megfenyegették, hogy kiadják az Egyesült Államokak. Ekkor töltött börtönben kilenc hónapot, míg sikerült tisztázni az ügyet. Életének végén Fisher gyakran támadta a sakkszövetséget, és azt állította sok meccs eredménye előre eldöntött. A sakkozó 64 évesen, 2008-ban hunyt el vesebetegségben. A férfi maradványait Izland déli részén, egy Rejkjaviktól 50 kilométerre található temetőben helyezték örök nyugalomra.
Farkasházy Tivadar Bobby visszatér, avagy a Fisher rejtély címmel írt regényt a hányatott sorsú sakkbajnokról, melyből az is kiderül, hogy Bobby Fisher apja magyar volt, és részt vett az atombomba megalkotásában.