Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Mai Manó és a foci

Mai Manó és a foci

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 06. 21.
A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

Parti Nagy Lajos tárlatvezetése a Mai Manó Házban
2023-09-25 06:00:00

Október 1-jén 15 órakor Parti Nagy Lajos tart záró tárlatvezetést Féner Tamás:    „...a mi történt

további bejegyzések a szerzőtől »


Az idei Múzeumok Éjszakáján változatos programokkal elégíthették ki ilyen jellegű szükségleteiket a látogatók. Országszerte 275 intézmény várta a kultúrára éhes vándorokat.

Pillanatkép szombatról
A rutinos budapesti múzeumlátogató jó előre megtervezi az útvonalat, aztán beleveti magát az éjszakába. A kevésbé rutinos örül, ha a kiindulópontot megtalálja, aztán véletlenszerűen sodródik az árral.
Párosunk sorrendben nyolcadik alkalommal éjszakázott a múzeumokban de most először feladtunk minden tervszerűséget, mondván ez az éjszaka sem hosszabb, mint a többi, úgysem tudunk egyszerre több helyen lenni.

A fotóművészet iránt táplált gyengéd érzelmeim okán kiindulópontnak a Mai Manó Házat választottuk melynek programja valamilyen véletlen folytán nem került be az idei Múzeumok Éjszakája külön kiadványába. A Ház Mai Manó-túrával, Burger Barna Előtte-utána a zárójelbe tett idő című kiállításával és Kortárs fotóművészeti slideshow-válogatással várta a látogatókat. Kifelé menet a Mai Manó Kávézóban egy egészen másféle művészeten, a Kamerun-Dánia meccsen is elmerengtünk egy pár percet (1:0), hogy a labdarúgás megszállottja is elégedetten távozhasson.

Idén is tettünk egy kísérletet, hogy ha csak elméletben is, de beleférjen az éjszakába legalább hat múzeum. Ezekből négy a pesti, kettő pedig a budai oldalra esett volna. Már az első állomás után borult minden terv, inkább gyalog indultunk el az Andrássy úton.

Szembejött velünk a Postamúzeum, melynek bejáratánál kedvesen invitálták befelé az arra tévedt kalandorokat. A posta, a távközlés és a műsorszórás történetének múzeuma egy állandó és egy időszakos kiállítással, valamint Puskás Tivadar életéről szóló 1 órás játékfilmmel várt. Nincs is annál kedvesebb pillanat, mint mikor a XXI. századi Homo Mobilikus (a mobiltelefonos ember) elmereng a zongora nagyságú távírók, a telefonközpontok vagy éppen a pénztárgép nagyságú automata telefonok történetén és használati utasításán. Egy percre leküzdöttük a „mobiltelefon nélkül elveszett emberek vagyokunk” érzést és azt is elképzeltük milyen jól mutatnának a hatalmas piros postaládák Budapest-szerte. Pont mint Londonban a telefonfülkék. Persze, csak amíg itthon össze nem firkálják őket egy egészen más jellegű művészet nevében.

Visszacsöppenve a jelenbe, tettünk egy kis kitérőt a Zsinagóga felé de a bejutás esélytelennek tűnt, így hamar feladtuk. Kamerun-Dánia 1:1.

Sétánk az Astoria felé folytatódott és végül a Nemzeti Múzeum kürtöskalács illata bizonyult ellenállhatatlannak. A patinás épület számos programmal készült az éjszakára. Különböző tárlatvezetések, zenés-, táncos- és gyerekprogramok, valamint múzeumkerti séta várta a látogatókat.

A Rotundában a Fricsay Fúvószenekar promenád koncertje fogadott, majd perceken belül a „Magyarország története az államalapítástól 1990-ig” című kiállításon találtuk magunkat. A kiállítás első és második szakasza között érdekes „zajok” csaptak fel az egyik teremben, a The Trousers koncertezett a Díszteremben. Rajtunk kívül talán csak a teremőr várta jobban a koncert végét. A kiállítás egy távolabbi termében egy külföldiekből álló csoport beszélgetésébe hallgattunk bele, épp akkor, mikor egy érdekes „szabásvonalú”, egyrészes páncélruha és a Teletubbies figuráinak rugdalózói közti hasonlóságot elemezték. Különös párhuzam, az biztos.

A The Trousers lelkesedése töretlen volt, mi pedig fáradtunk. A múzeum előtt felállított sütödéknél engedtünk a fahéjas kürtöskalács csábításának és egy zacskó krumplicukrot is vettünk az otthon maradottaknak.

A Ludwig Múzeum, a Vasarely Múzeum és az óbudai TV túra marad a hétköznapokra.

Az idei mérleg: 2 belépő, 3 múzeum, 4 km séta, 1 kürtöskalács, 10 dkg krumplicukor, sok élmény, kellemes idő és jó hangulat. Kamerun-Dánia 1:2.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Múzeumok Éjszakája Bajor Gizi Színészmúzeum Képző Belga-magyar kiállítás

Ajánlott bejegyzések:

  • Bányahangulat a Balaton-parton Bányahangulat a Balaton-parton
  • Újra várja a festeni vágyókat a titokzatos zebegényi kert Újra várja a festeni vágyókat a titokzatos zebegényi kert
  • A művészet tényleg gyógyíthat? A művészet tényleg gyógyíthat?
  • A meditáló bronzalakok mestere A meditáló bronzalakok mestere
  • Ritka látványosság Prágában Ritka látványosság Prágában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr647879140

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard