Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ingyenes ruhaosztás pénzért?

Ingyenes ruhaosztás pénzért?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 06. 27.
Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
2025-05-19 15:30:44

A Barabás Villa kertjében idén nyáron valódi színházi ünnep bontakozik ki – minden este más világ, más

Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
2025-05-16 15:00:00

Mindenféle felvezetés nélkül, tegnap megjelent a Bëlga új nagylemeze Egyre gondolunk címmel. A dalok az

Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
2025-05-16 08:55:49

A produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely

Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

további bejegyzések a szerzőtől »

Újfajta kezdeményezéssel próbál meg küzdeni a cigánytelepek felszámolásáért a Ködből Palotát Egyesület.

A javarészt pécsi, romológia szakos fiatalokból álló csapat a közelmúltban több baranyai településen is szervezett megmozdulásokat: Kisvaszaron romanapot, Gilvánfán pedig ruhaosztást tartottak.

Utóbbi különlegessége az volt, hogy a ruhákat nem ingyen adták az embereknek: minden egyes darabért ötven forintot kértek.


A befolyt összegből aztán csokikat vásároltak, s a gyerekeknek adták azokat.

– A célunk nem segélyosztás: úgy véljük, a cigánytelepeken élő embereknek is meg kell tanulniuk, hogy semmi sincs ingyen – mondta el lapunknak Bontovics Balázs, az egyesület vezetője. – Terveink szerint ez csupán egy hosszabb programsorozat első állomása volt.

A ruhaosztáshoz kapcsolódóan egy videoklipet is leforgattak Vogel Ádám (Mc Pita Ramos) közreműködésével.

– A klip egy olyanfajta kommunikációs forma, amely meg tudja szólítani azokat a korosztályokat, amelyeknek még formálható a gondolkodása – tette hozzá Bontovics Balázs. – Készítünk tudományos kutatásokat is, ám az sokkal kevesebb emberhez jut el. Egy-egy látványos akcióra viszont olyanok is felfigyelnek, akik máskor csak legyintenek, ha ilyesmiről hallanak.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Baranya megye Cigányság Lavór Önképzőkór

Ajánlott bejegyzések:

  • Erdélyi Táncháztalálkozó Székelyudvarhelyen Erdélyi Táncháztalálkozó Székelyudvarhelyen
  • Őseink útján - A cigány tehetség napja Őseink útján - A cigány tehetség napja
  • Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747879310

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard