Egy tiszt hagyatékából új tárgyak kerültek elő Szent Ilona szigetéről.

A tincset, amit nem sokkal Napóleon Szent Ilona szigetén bekövetkezett halála után vágtak le a császár fejéről 1821-ben, egy magát meg nem nevező londoni gyűjtő vette meg.
Az árverésen mintegy negyven tárgy került kalapács alá egy hagyatékból, amelyeket a licitálók nagyjából 100 ezer dollár értékben vásároltak meg.
A tárgyakat egy brit tiszt leszármazottja árvereztette el, akinek őse Szent Ilona szigetén állomásozott. Denzil Ibbeston Napóleon száműzetése alatt szolgált a távoli szigeten, 1815-től 1821-ig.
Ibbeston gyűjteményét 1864-ben vitte Új-Zélandra a fia, és egészen az árverésig a család birtokában maradt, egy bőröndbe zárva.
Naplójában, ami 6600 dollárért kelt el, több Napóleonnal folytatott beszélgetést örökített meg, amiből kiderült, hogy a száműzött császár még a fogságban is Nagy-Britannia lerohanásáról beszélt, a waterloo-i vereség ellenére.
Ibbeston emellett kiváló művész is volt, egy litográfiája, ami a halottas ágyán fekvő hadvezért ábrázolja, 14600 dollárért kelt el, ami az árverés legmagasabb, egyedüli tárgyért kifizetett összege volt.
Az Art+Object aukciós ház vezetője, Hamish Coney szerint a gyűjtemény egyedülálló és fontos kollekció volt. „Denzil Iggeston állandóan figyelhette és dokumentálhatta Napóleon életének utolsó éveit, hiszen ott volt vele” - mondta.
„Napóleon egyike volt az európai történelem legfontosabb alakjainak. A mostani tárgyak talán segíthetnek a gyűjtőknek és a történészeknek abban, hogy új nézőpontból szemléljék a hadvezér életének utolsó felvonását.”