A Vakondok című dokumentumfilmet beválasztották a világ egyik legnagyobb nemzetközi független-filmes fesztiváljának versenyprogramjába, New Yorkban.
Az elmúlt években ezen a fesztiválon mutatkoztak be többek között Andy Garcia, Ewan McGregor, Cameron Diaz, Christopher Walken, Daryl Hannah, Eva Herzigova, George Clooney, Jennifer Aniston, Willem Dafoe és Vin Diesel filmjei. A fesztivált a "független filmek hangjának" tartják, mivel igen erős médiafigyelem követi (pl.:Variety, Hollywood Reporter, Fox 5, CNN, New York Observer, New York Times...), és szinte az összes amerikai film és tv közeli cég képviselteti magát rajta.
A Vakondok egy szubjektív, naplószerű mozgóképes dokumentáció, egy közép-európai főváros, Budapest független szubkultúráiról.
Egy nyüzsgő metropolis kulturális felszíne alatt is van virágzó, független művészeti élet és léteznek alternatív szabadidős tevékenységek. Sokan vannak, akik nem a tömegízlést követik, és nem dőlnek be a kereskedelmi média csalogató szavának. A budapesti szubkultúra művelői és közönsége többezres tömeget jelent.
Nem lehet ezt a szubkultúrát, annak művészeit és az alternatív életmód művelőit alábecsülni és figyelmen kívül hagyni. A Vakondok öt arcot választ ki ebből a világból és rajtuk keresztül mutatja be azt, ami a celebek terepén kívül van, ami nem Megasztár, nem „Barátok Közt” és nem Hooligans. De létezik, alkot és alakul.
A film története egy underground mc, Mc Fantom, azaz Csépai Gábor, a Vakondok elbeszélése személyes élményeiről, amit az éjszakai- és szubkulturális életben tapasztal. A film az ő találkozásainak, benyomásainak, élményeinek mozgóképes naplója. A történetben öt underground figurával, fővárosi képző- és előadóművésszel és extrém-sportolóval találkozunk, természetes élethelyzetekben. A Vakondok lemegy a mélyre, neki megnyílnak az alternatív szubkulturális élet színhelyei és képviselői. A film a figurák különböző egyéniségén és művészeti kifejezésén keresztül mutatja be a városi szubkultúra színességét.
Figurák, akik mások, művészetük, életmódjuk eltér a mainstream képviselőiétől. Nincsenek róluk sztorik a Storyban, nem törekednek a képeslapok címoldalára. De részesei Budapest szuburbán kultúrájának, annak a rétegművészetnek és alternatív életmódnak, ami annyi fiatalt vonz, és ami egyre több külföldi fiatal érdeklődését kelti fel.
A film támogatás híján az alkotók saját pénzén készült, kis költségvetéssel, a témában szerzett 3 évnyi tapasztalattal és fotó dokumentációval. A forgatás 1 év alatt zajlott le a stáb és a résztvevők szabadidejében. A film elkészítésében mindenki ingyen vett részt. A filmet a Flame Film Bt. készítette, melyet olyan fiatal filmesek működtetnek, akik szokásos munkáik mellett saját, újszerű és a konvencióktól eltérő elképzeléseiket próbálják a cégen keresztül megvalósítani.
A stáb lelkes amatőr és hozzáértő tagokból állt. A kísérletezések nyomán animációs elemek, szabad-kezű és digitális rajzok, valamint videó és hang effektusok kerültek a filmbe, a mai alternatív mozgókép-, elektronikus zene- és képi-kultúra egyfajta reprezentációjaként. A használt zenéket saját és más mai magyar.alternatív formációk munkáiból válogattuk. A film dokumentarista jellege miatt több látható márkát és kimondott cégnevet tartalmaz, de ezeket sem népszerűsíteni, sem ellen-népszerűsíteni nem szándékozik. Mindenkinek ajánljuk, akit érdekelnek a látványos dolgok, a felszín alatti szépség, és a jó, mai zenék.
A film megjelenésével egy időben a Flame Film Bt. beindított egy szubkulturális közösségi portált is, ahol a téma iránt érdeklődők oszthatják meg egymással művészetüket, tevékenységüket, híreiket.