A Leonardo Da Vinci Tudományos és Technnológiai Múzeum az Associazione Stradedart-al közösen nyitja meg a „La forma delle reti”, vagyis a Hálózatok alakja című street art kiállítását.
Az eseményhez egy graffitimaraton is kapcsolódik – a művészeknek 24 óra alatt kell befejezniük egy rekordméretű, azaz 170 négyzetméternyi festményt, a múzeum 1500-as években épült átriumában.A kiállításon, amely szintén az átriumban kapott helyet, 40 különböző, válogatott alkotást lehet majd megtekinteni július 13-tól, augusztus 29-ig. A kiállításhoz hozzájáruló street art művészek között van Airone, Atomo, Gatto Nero, Flycat, KayOne, Mambo, Rendo, Senso, Sea Creative, Tawa, El Gato Chimney, Ericsone, Vire, Raptuz, Mr. Wany, Schiavon, Leo, és Max Gattoquali.
Az eddig az utcán, tilosban festő alkotók munkái most tehát egy olasz állami múzeumban kapnak helyet, és minden egyes darabot műalkotásnként kezelnek majd.
A kiállítás témája a világháló koncepciója, amely alapvető fontosságú kérdéseket vet föl, akár a történelemben, akár pedig a technológiában és annak aktualitásában.
A világháló egy fontos kulcs, amely segítségével átláthatjuk a technológiai fejlődést, ugyanakkor segít megérteni és befogandi a múzeum gyűjteményét is. Az ott bemutatott tárgyak ugyanis a kommunikáció, az energetika és a közlekedés technikájának különböző területeiről származnak.
A világháló tehát mindennapjaink egyik egyre meghatározó eleme, amely ezzel ellentétben egyre inkább láthatatlanná válik: valójában a felhasználója mögé rejtőzik, a technikai fejlődés pedig egyre inkább érzékelhetetlenné teszi. A hálók és a kapcsolatok léteznek, de látni nem lehet őket.
A street art lényege is egy ilyen érzékelhetetlen kapcsolatrendszeren alapszik: a graffitisek láthatatlan hálóján, akik egy olyan művészi nyelven teremtenek kapcsolatot és mutatják meg sokszínűségüket, amely épp az őket körülvevő világgal ellentétes irányban halad.
A kiállításon testet ölthet majd a művészek kapcsolati hálója, amely lehetővé teszi, hogy megőrizzék és terjesszék a filozófiájukat és üzeneteiket. A kiállítást egyébként, az alkotók kérésére Rammellzee (1960-2010) emlékének szentelik majd, akit a graffiti és a hip hop generáció egyik legnagyobb úttörőjének tartanak.