Amikor a hőmérő higanyszála harminc fok fölé kúszik, és csupán a néhány hajnali és esti órákat vagyunk képesek értelmes tevékenységre fordítani, akkor irány a strand vagy bármilyen vízpart, ott legalább el lehet viselni a hőséget.
De hogy két hűsítő mártózás közben se unatkozzunk a parton, miközben aktívan barnulunk (szigorúan árnyékban), vigyünk magunkkal olvasnivalót a partra. Hogy mit? Összegyűjtöttünk néhány könnyed, „strandolós” könyvet.Fejős Éva: A mexikói – Mindig egy lépéssel előtted jár
Fejős Éva ötödik regénye is óriási izgalmakat, országon átívelő és lelkekig ható történetet ígér. A sztori főhőse, Galántai Zsófi úgy érzi, célba ért. Sikeres a munkájában, és végre összeköltözhet szerelmével. Aztán jön egy furcsa, szégyenteljes, mégis emlékezetes éjszaka egy messziről jött idegennel, és Zsófi jól felépített élete összeomlik. Mindent hátrahagyva elindul a mexikói után, aki titokzatos jeleket hagy neki szerte a világban...
Szerelem? Kalandvágy? Zarándoklat? - vajon mi hajtja a magyar lányt egyre egzotikusabb tájak, egyre veszélyesebb kalandok, és önmaga számára is ismeretlen énje felé? Effajta lélekbúvár kérdéseket boncolgat a könyv, izgalmasan, könnyedén, de természetesen nem bukik követhetetlen lélektani mélységekbe Merre vezet az utunk? Hol jobb: útközben vagy "célba érve"? Talán erre is rájövünk a végére.
Vas Virág: Franciadrazsé
Réka, az ambiciózus, huszonéves lány (milyen is lehetne a hősnő, ha nem fiatal és ambiciózus) egy pályázatnak köszönhetően Európa legnagyobb médiabirodalmában tölti szakmai gyakorlatát, ahol azonnal belehabarodik a művelt, bohém és sármos művészeti vezetőbe.
A férfit azonban egy negyvenes éveiben járó párizsi anyuka tartja érzelmi fogságban, miközben francia sármőr nem meglepő módon a fiatal magyar gyakornoknak sem tud ellenállni. Riválisa lehet-e egy érett nő egy huszonéves lánynak? Teszi fel a nagy-nagy kérdést a könyv a párizsi szerelmi közhelyek nyomába eredve.
PauloCoelho: Brida
Aki az előzők mellé egy is filozófiát és bölcsességet is szeretne, annak kitűnő olvasmány ez a könyv. Brida, a fiatal és természetesen gyönyörű ír nő nem kevesebbet, mint az élet értelmét és az univerzum titkait kutatja. Találkozik egy bölcs férfival, aki megtanítja, hogyan győzze le a félelmeit, és egy érett nővel, aki megmutatja neki, hogyan táncoljon a világ rejtett dallamára.
Mindketten meglátják a Bridában rejtőző különleges képességeket, de hagyják, hogy egyedül induljon felfedezőútjára. Brida igyekszik megismerni a sorsát, keresve a kényes egyensúlyt szerelmi kapcsolata és új, egyre inkább átlényegülő önmaga között. A Brida gyönyörű és misztikus történet szerelemről és bátorságról, ami felfedi az Erósz spirituális és az spiritualitás erotikus oldalát is. 248 oldalnyi spirituális utazás. A végére le is barnulunk.
Allan Pease - Pease Barbara: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem
Ez a mű azoknak ajánlott akik egy kis pszichológiába mártott szexis-humoros cukorkára vágynak. „Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás.”
Sokan reménykednek abban, hogy egy nap majd megtalálják a Nagy Ő-t. De ez, sajnos, csak keveseknek sikerül, ha egyáltalán.
Miért hajt a férfi állandóan a szexre? Miért követeli a nő, hogy a férfi állapodjon meg mellette? És miért oly nehéz e kettőt összeegyeztetni? Allan és Barbara Pease, a téma világhírű szakértői mindent bevetnek, hogy e kérdésekre választ találjanak: tapasztalataikat, bőséges esettanulmányokat és a legfrissebb kutatási eredményeket hívják segítségül, könnyed és humoros formában próbálnak választ találni ezekre az örök kérdésekre.
A különböző női-férfi viszonytípusoktól kezdve a, hűtlenkedésen és az alkalmi szexen át,a párképességi tesztig és az új kapcsolatok öt leggyakoribb csapdájáig megannyi érdekes téma szerepel ebben a könyvben, mely kuncogásra, néhol meditációra késztetik a napernyő alatt pihegő szinglit és a párkapcsolatban élőt egyaránt.
Stephenie Meyer: Hajnalhasadás
Az Alkonyat-saga legújabb döbbenetes, türelmetlenül várt kötetében, a Hajnalhasadásban végre fény derül minden titokra és rejtélyre, a tóparton hűsülő, fagyit nyalogató olvasók pedig mind részesei lehetnek a vámpír- és vérfarkas-történelemnek. Amikor Bella Swan ráébred, hogy visszavonhatatlanul beleszeretett egy vámpírba, az élet hirtelen veszedelmesen izgalmas lesz számára: tündérmese és rémálom keveréke.
Mivel érzései két irányba rángatják: szenvedélyesen szerelmes Edward Cullenbe, ugyanakkor mély barátság fűzi Jacob Blakchez, a vérfarkashoz, így viharos, küzdelmekkel és lemondásokkal teli évet tudhat maga mögött, míg végre eljut a végső fordulópontig. Rövid időn belül döntenie kell: a halhatatlanok sötét, de csábító világát választja-e, vagy a teljes emberi életet? Márpedig ez a döntés lesz az a hajszál, amelyen két törzs élete is múlik. És Bella meghozza döntését. Csak meg ne feledkezzünk olvasás közben olvadozó fagylaltunkról.
Ayse Kulin: Az utolsó vonat Isztambulba
Shakespeare-i alapszituáció: Selva, egy ottomán pasa lánya és Rafael, egy fiatal zsidó férfi szerelembe esnek egymással, ám családjaik ellenzik a házasságukat és kitagadják őket. A szerelmesek Franciaországba utaznak, hogy ott telepedjenek le, de a II. világháború kitörésekor a haragvó szülők helyett a nácizmussal találják szembe magukat, és újból félniük, menekülniük kell.
Ugyanebben az időben Törökország kilátástalan harcot folytat, hogy elkerülje a háborúba sodródást, veszélyes kötéltáncot lejtve a Szövetségesek és a Tengelyhatalmak között. E regényében végzetesen összefonódik a II. világháború történelme Selva és Rafael egyéni történetével. A könyv időben és térben ugrál Isztambul és Marseille, Ankara, Kairó és Párizs között, hogy aztán Berlinből visszatérjen Isztambulba.
Teszi ezt úgy, hogy közben bemutatja a török diplomaták bátorságát, akik életüket kockáztatták, hogy Európában rekedt zsidók százait mentsék meg a náci lemészárlástól. Ayse Kulin regénye szól szerelemről és menekülésről, összefonódva Európa történelmének legviharosabb időszakával. Garantált izgalom a nyári napokra.
J.R. dos Santos: Az isteni formula – Einstein utolsó üzenete
A történet azokat elégíti ki, akik egyszerre vágynak kalandra, krimire, szerelemre, egzotikus tájra magas koncentrátumban. Az Egyiptomi Múzeum lépcsőjén, Kairó kellős közepén, Tomás Noronhát megszólítja egy vadidegen nő. A neve Ariana Pakravan, iráni, és nála van egy régi, kiadatlan kézirat másolata. Ezen egy furcsa cím és egy rejtélyes vers áll.
A váratlan találkozás –ahogy az a kalandregényekben kötelező- életveszélyes kalandokba sodorja Tomást, amelyek során belekeveredik az iráni nukleáris válságba és az Albert Einstein legfontosabb, ám befejezetlen tudományos felfedezése körüli bonyodalmakba.
Az isteni formula a nyár melegéből megdöbbentő utazásra invitálja az olvasót: nyomon követhet egy szerelmi történetet, egy könyörtelen hajszát, mindeközben spirituális keresésre indulhat, amely a könyv végére minden idők legmisztikusabb felismeréséig jut el. A regény a legfrissebb és leghaladóbb szellemű fizikai, kozmológiai és matematikai felfedezéseken alapszik. Dan Brown fanoknak kötelező!