Analizál, mintát vesz, csapol, és ha baj van intézkedik.
Becz Gábor a Dreher Sörgyárak kereskedelmi minőségspecialistája járja az országot és ellenőrzi, milyen minőségű a csapokból kikerülő sör. A folyamat öt lépcsőt ölel fel, analitika, mikrobiológiai mintavétel, érzékszervi vizsgálat, majd a technikai ellenőrzés következik, sőt a végén még azt is leellenőrzi, hogyan csapol a csapos.Becz Gábor a Szigeten rendezett bemutatón először mintát vett a sörcsapról, hogy a laborban a kollégák leellenőrizzék, milyen szennyező anyagok vannak esetlegesen jelen a a sör közvetlen környezetében, majd csapolt egy korsóval, hogy szemrevételezze, olyan-e amilyennek lennie kell. Az elgondolásokkal ellentétben a minőségi ellenőr nem iszik mindenhol egy korsóval, elég egy korty is, hogy lássa minden rendben van-e. Ilyenkor az áttetszőséget, az illatot, az ízprofilt a keserűségét és a szén-dioxid tartalmát figyeli meg. Az érzékszervi próba után egy gyors hőmérés következett, a jó sör 3-11 fok között kell, hogy legyen, majd előkapta pisztolytáskájából a csodaműszerét, mely egy spektrumfotométer, beledobott egy egyszer használatos ampullát és máris megmondta a kütyű, hogy minden rendben van. A sörből a speciális táptalajra is került, na meg üvegbe, hogy a gyár saját laborjában tovább vizsgálják.
Becz Gábor a kocsmákba előzetes bejelentés nélkül érkezik, előkapja hűtőládáját és már vizsgál is. Tapasztalatai szerint leginkább kezelési problémák adódnak, de mozgó szervizcsapatuk hamar a helyszínre ér, ha a technikával adódnak gondok. Az ellenőrzés mindössze fél órát vesz igénybe, így napi 20-25 helyet is végig lehet járni. Az ellenőr igyekszik segíteni, tapasztalata szerint a csaposok nagy része nem a rémes ellenőrt látja benne.
A Szigeten is van ellenőrzés természetesen és sikerült ismét megcáfolni, hogy a Szigetre külön sör készülne, magasabb víztartalommal. Ezt már Agócs Mónika, a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalati kapcsolatok vezetője magyarázza el, aki szerint bonyolultabb lenne a rendszert le- és átállítani, és nem is biztos, hogy megérné. A környezetvédelem azonban már más kérdés, a színpadok közelében térdig járunk az üres műanyag poharakban. A Hegyalján bevezetett re-pohár itt még nem elérhető, a sörgyár a szelektivitásra helyezi a hangsúlyt és erre bíztatja a látogatókat is.
A Dreher élményt kínál a sör mellé, így egy magasba repítő kocsmát is létrehozott a 18 éven felüli alkoholos befolyásoltság alatt nem álló szigetlakóknak. Az elmés szerkezet 46 méter magasra röpít fel, 500 Ft befizetése ellenében, de a magasban lehet inni egy sört, fotózkodni, vagy éppen rettegni, ha fúj a szél.