Különféle hamis tárgyakat, ruházati és elektronikai cikkeket, gyerekjátékokat, gyógyszereket, kozmetikumokat láthatnak az érdeklődők azon a kiállításon, amely szerdán nyílt a Szegedi Ifjúsági Napok keretében.
A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület szervezte tárlaton egy lakás elrendezését imitálva, különféle hamis termékek és információs anyagok segítségével mutatják be, hogy milyen kockázatokkal jár a hamisítványok megvásárlása.A tárlaton gyúlékony vagy épp működésképtelen elektronikai termékek, használhatatlanul gyenge minőségű ruhaneműk, egészségkárosító anyagokat tartalmazó gyógyszerek, biztonsági előírásoknak nem megfelelő gyermekjátékok, kétes összetételű és minőségű kozmetikumok, valamint hamisításhoz használt eszközök tucatjai nyújtanak képet a hamisítók leleményességéről.
A márkásnak tűnő órák, divatcikkek, ruhák mellett olyan hétköznapi tárgyakkal is találkozhatnak a fesztiválozók, mint a hamisított vízkőoldó vagy a silány minőségű - és éppen ezért életveszélyes - gázcsap.
Az információs anyagok a hamisítás elleni fellépés tapasztalatairól, a hamisítás és kalózkodás hatásairól és következményeiről, valamint a veszélyek elkerülésének módjairól kínálnak tájékoztatást. Mindezek mellett a Vám- és Pénzügyőrség munkatársainak segítségével a látogatók kipróbálhatják a csőgörényt, amellyel csomagok rejtett tartalmát lehet felfedni, a pénzügyőrök előadásán pedig megismerhetik a hamisítók trükkjeit és a hamisítás ellen küzdő szakemberek munkájának kulisszatitkait is.
Az érdeklődők segítséget kapnak ahhoz is, miként ismerhetik föl a hamisítványokat: gyanús lehet a megszokottnál jelentősen olcsóbb ár, a helyesírási vagy betűhiba a termék nevében vagy csomagolásán, a felbontott egységcsomagból egyesével kínált áru, a jótállási jegy, illetve használati utasítás, a származási hellyel, gyártóval kapcsolatos információk hiánya, és az is, ha szokatlan helyen árusítják a portékát.
Forrás: MTI