A sepsisszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes olyan bemutatók és előadások létrehozásával szeretne hozzájárulni az Erdélyben élő etnikumok népzenéjének és néptáncművészetének hiteles megismertetéséhez, amelyek méltón képviselik az erdélyi magyar néptáncművészetet. Számukra a tánc ünnep, mint ahogyan minden magyar számára is az, hiszen népünk, mint minden nép, az ősidők óta minden jelentős eseményt tánccal ünnepel meg.
A tánc szó ugyanis az ünneplés mellett eredetileg az "emlékezetben megerősíteni" jelentéssel is bír, a Háromszék Táncegyüttes pedig e céllal is készítette "Erdélyország az én hazám" című előadását. A kalotaszegi hajnali címét viselő műsor egy táncos barangolás során mutatja be Erdély néhány tájegységének jellegzetes táncait, és eltökélt szándéka e táncok varázsát a nézők szívébe belopni és azt emlékezetükben megerősíteni. Az előadás tájegységről tájegységre, Keletről Nyugatra haladva mutatja be tánchagyatékunk érdekesebb darabjait a pogány kori állatutánzó táncoktól a páros táncokon át a legvirtuózabb legényesekig.
A 2002-ben bemutatott, igazi közönségsikernek örvendő előadás a Háromszék Táncegyüttes legtöbbet játszott darabja, a bemutató óta több mint 170-szer játszották, nem számítva a mostanihoz hasonló alkalmakat, amikor kiragadott részleteket mutattak be ízelítőül az erdélyi népzene- és néptánckultúra kincseiből. A portugáliai turné folyamán az előadásokon a táncosok és zenészek részleteket mutatnak be az Erdélyország az én hazám c. előadásból, erdélyi magyar és cigány táncokat. A műsort összeállította: Ivácson László.
A fellépéssorozat a Román Kulturális Minisztérium támogatásával jöhetett létre, helyi szervező a Flor do Sabuguiero de Dalvares kulturális egyesület.
Részletes program, további információ a Háromszék Táncegyüttes honlapján: www.hte.ro