Állatot sokan már csak a Facebookon tartanak, a virtuális élet farmjain és akváriumaiban zajló drámákról sajnos folyamatosan értesülhetünk, ha nem vigyázunk, és nem rejtjük el azonnal az ezzel szórakozó ismerőseinket. De maguk a közösségi és kereső oldalak is lassan igazi családtagokká válnak, házi kedvencekhez kezdenek hasonlítani, akikkel törődni kell.
Caldwell Tanner, a collegehumor.com grafikusa megálmodta, hogy melyik portál melyik háziállatnak felel meg.Van például megbízható vadászkutyánk, akinek szimatára mindig számíthatunk: nem csak a papucsunkat, de szinte bármit megkeres, megtalál. Gugli kutya igazi családi kedvenc, és még a postást sem harapja meg, sőt, ő maga kézbesít. Reméljük sokáig hűséges marad, és mindig nálunk lesz a póráz vége – nem pedig fordítva.
Tubicica (bár neve alapján inkább galamb lehetne) játékosan, kedvesen dorombolva ágyaz meg magának szinte bárhol, és jó nézni, ahogy eljátszik bármilyen gombolyaggal, legen az HD mozitréler, vagy az unokaöcsi iPhone-os ökörködése alsógatyában. Szinte bármennyi időt el lehet vele tölteni.
És hát itt a Facebook-kakadú, aki elég kellemetlen madár, hangosan rikácsol, és a vele való törődés sokkal több időnket emészti fel, mintsem azt beismernénk. Őt bizony folyamatosan lájkolni kell.
Van egy felfordult halunk is döglődő félben - ami az amerikaiaknak a Myspace, az sokunknak az iwiw. Elhanyagolt akváriumok, mocsárszag, ismeretlen ismerősök, elfelejtett klubok. Lehet, hogy érdemes lenne kitakarítani?
Ja, van még egy másik kutyánk is, a Bing. Ő korántsem olyan ügyes, mint a Gugli, de kisebb csontokat azért ő is előkapar a kert végéből. Sajnos a bot helyett a labdát hozza vissza, a labda helyett a gumisünt és így tovább…
Nálunk még viszonylag ismeretlen, de Amerikában egyre népszerűbb a 4chan, az elsősorban a mangára, és a japán pop- és szubkultúrára izguló tinik cyberfaliújságja, ahová minden fölkerülhet, az űrlény koitusztól, az origami művészetig. Egyre gyorsabban növekvő hüllő.
És ha már szóba került az internet lelke, a kattintások zömét adó pornó, akkor jöjjön az alfahím, akinél minden pozíció és perverzió megvan, ami anatómiailag lehetséges - és az is, ami nem. A Redtube a youTube „felnőtt” változata. Nos itt is, mint az igazi kuplerájban jó lesz vigyázni, mert könnyen összeszedhetünk valamit. Például randa vírusokat.
Tanner művész úr persze sok egyéb oldalt kihagyott, köztük a webkettő egyik legkülönösebb szüleményét. Hallott Ön már a Chatroulette-ről? Andrej Ternovszkíj, az orosz tini, aki feltalálta ezt a cyber orosz rulettet (és annak rendje és módja szerint milliomos lett) pont úgy járt, mint a Tv felfedezője, aki egy szép új jövőt képzelt el, ehhez képest egy teljesen valószerűtlen dolgot kreált.
A chatroulette értelme az lett volna, hogy random módon összekapcsolódhassunk a világ bármely pontján lévő embertársainkkal, képben-hangban, úgy, mint a skypeon. De mivel a rendszer anonim, az emberiség valamiért a kommunikáció helyett az ösztöneire hallgatott, és az egyetlen, amit magából megmutatni kívánt, az az onánia oltárán való áldozathozatal lett. Nem csoda, hogy az oldal jelenleg egy „A kísérletnek vége, hamarosan megújult formában ismét indulunk” felirattal fogadja az érdeklődőket.
Az orosz srác pedig ezalatt feltalálta a chessroulette-et, a random sakkot, ahol ha minden jól megy, majd sakkozni fognak egymással a Föld népei.
Forrás: Collegehumor.com