A sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes fennállásának 20. évfordulója alkalmából megjelent a Táncbeszéd című könyv, amelyben az együttes csaknem negyven egykori és jelenlegi tagjával készített beszélgetés is olvasható.
Az idén 20 éves Háromszék Táncegyüttes eddigi története három nagy korszakra osztható, amelyet Könczei Árpád, Orza Calin és Ivácson László koreográfusok neve határoz meg.
A Táncbeszédben a három vezető koreográfus mellett megszólal Novák Ferenc koreográfus is, továbbá táncosok, zenészek, világosítók és öltöztetők. Fekete Réka szerint a kiadvány "az erdélyi néptánc és népzene szeretetének a könyve" - írja az Új Magyar Szó című bukaresti napilap internetes oldalán.
A kötetben külön fejezet szól a folklór és táncszínház kérdésköréről. A szerző szerint mindkettőre szükség van: az öt éve megalakult, szintén sepsiszentgyörgyi M Stúdió mozgásszínházi műhelyről szóló fejezetben az új műfaj elfogadtatására irányuló erőfeszítésekről számol be Farkas Réka.
A Háromszék Táncegyüttes első bemutatóját 1990 novemberében tartotta, a Könczei Árpád rendezte Napkeletről napnyugatra című előadással, azóta 38 bemutatót vittek színpadra.
A 20 év alatt 230 táncos, rendező, koreográfus, zenész, énekes valamint művészeti és műszaki dolgozó tevékenykedett a társulatban.