Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Bejött a szerbeknek a magyar Frankenstein

Bejött a szerbeknek a magyar Frankenstein

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 09. 25.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Különdíjat nyert Mundruczó rendezése a belgrádi színházi fesztiválon

Különdíjjal jutalmazták a Mundruczó Kornél rendezte Frankenstein terv című színdarabot a belgrádi nemzetközi színházi fesztiválon (BITEF) - jelentették szombaton szerb hírügynökségek.

A magyar előadás a nemzetközi zsűri értékelése szerint "ügyesen és bátran" oldotta meg "az átjárást a(z eredeti értelemben vett) műkedvelőség és a professzionalizmus között".

Mundruczó Kornél - aki az MTI-től értesült az elismerésről az oroszországi Permben, ahol szintén megrendezi a Jég című Szorokin-darabot - azt mondta: feltehetően azért szól így az indoklás, mert az előadás stílusába erőteljesen beemelték a televíziós valóságshow-k világát, az pedig valamilyen módon műkedvelő, amatőr színjátszás, hiszen az efféle showműsorok szereplői tulajdonképpen játszanak, még ha saját magukat is alakítják. "A színdarab nagyon sokat játszik ezzel a kérdéssel" - mondta.



A rendező arra a kérdésre válaszolva, hogy amennyiben választania kellene a filmrendezés és a színházi rendezés között, melyiket választaná, elmondta: egyértelműen filmrendezőnek tartja magát. Szavai szerint színházi rendezései nem is igazi színdarabok, a filmes szemléletmódot viszi bele abba a három-négy "speciális projektbe", amelyet évente elkészít.

A 44. BITEF fődíját a berlini Deutsches Theater társulata nyerte el a Ványa bácsival; a Csehov-darab a tavaly elhunyt Jürgen Gosch rendezésében az év előadása volt 2008-ban Németországban.

A közönségdíjat szintén a német társulat produkciója nyerte el a nézők szavazatai alapján - mondta el a péntek késő esti díjkiosztón Jovan Cirilov, a fesztivál művészeti igazgatója.
Nyolc ország tíz társulata versengett a rangos belgrádi színházi fesztivál díjaiért. A versenyprogramban két-két szerb és belga, valamint egy-egy olasz, német, magyar, orosz, lengyel és szlovén színtársulat előadása szerepelt.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Mundruczó Kornél Magyar film

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr87882460

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása