Az európai irodalmi legendák visszatérő hőse a szegény családba született gyermek, aki ügyessége és tehetsége révén mások fölé emelkedik.
Az elmúlt 20 évben a társadalmi egyenlőtlenség és a szegénység drámai méreteket öltött Magyarországon. Aki szegénynek születik, az nagy valószínűséggel gyermekeire is a maga szegénységét örökíti. Az iskolából hamar kikerülő, szegénysorú gyerekek szerencsésebb társaiknál jóval előbb válnak felnőtté, és a statisztikai adatok szerint jóval előbb halnak meg.
A kiút című sorozatban olyan szegény sorból indult, mára sikeres és ismert embereket mutatnak be, akik életútjukkal az ősi mítoszt erősítik, miszerint ki lehet emelkedni a szegénységből. Példájukkal reményt és bíztatást adnak minden néző számára.
Az alkotók célja, hogy a négy részben kirajzolódjon, hogy tehetség révén hogyan lehet érvényesülni a mai Magyarországon. Fontosnak tartották, hogy röviden bemutassák, mik is a gazdaság mozgatói, és hogyan kell ezzel élni.
Olyan művészeket és gazdasági szereplőket választottak példaképül, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, és mára fontosnak tartják, hogy segítsék a nehéz körülmények közül induló gyerekeket.
A Portré-sorozatunk szereplői Snétberger Ferenc gitárművész, Jónás Tamás költő, Csányi Sándor az OTP elnök-vezérigazgatója, Horváth Rozi, fűszermester.
A 4 filmet október 17-én a Szegénység elleni küzdelem világnapján vetíti a Duna TV, 11.30-kor, 13.30-kor,16.10-kor, és 19.15-kor.
Kiút
Szerkesztő-rendező: Weininger Gabriella
operatőr: Halász Gábor H.S.C.
hangmérnök: Kondás Ferenc
vágó: Faragó Tamás
gyártó: Kettőspont Alapítvány és Kultindex