A Tilos az éterben próbál meg segíteni a vörösiszap-katasztrófa áldozatain.
Hazai és külföldi szervezetek érkeztek a katasztrófa sújtotta területre, hogy segítsenek a takarításban és mentsék, ami menthető. Az összefogásnak köszönhetően már javában zajlanak a takarítási munkálatok, ám a kommunikáció még mindig akadozik. Az emberek arról panaszkodnak, hogy nem tájékoztatják őket megfelelően, és csak szóbeszédek útján értesülnek.A Tilos Rádió akciója ezen próbált segíteni. A rádió munkatársai létrehozták a Közös Hullámhossz Rádiót Ajkán. Vis majorra hivatkozva soron kívüli eljárást kértek a Médiahatóságtól, ahol a műszaki osztály szinte azonnal a rádió rendelkezésére bocsátott egy frekvenciát, ám a médiatestületi jóváhagyás késett (előreláthatólag decemberre lehet meg), így e nélkül kezdték meg a sugárzást.
Mikor a devecseri plébános, Mod Miklós értesült a kezdeményezésről, felajánlotta, hogy a stáb költözzön át a plébániára, így az adás már a településen is fogható lesz. A KHH munkatársai egy keverővel, két notebookkal és mikrofonnal már másnap felállították a stúdiót. A lelkes lelkipásztor nem csak a helyet biztosította az adónak, hanem az embereket is összefogta, szervezte a település életét. Szórólapokat gyártott és osztott szét a devecseriek között, hogy értesüljenek az új adóról.
A KHH híreit több ismert médium is átvette, úgy mint a Klub Rádió és a Hír Tv. Az ajkai stúdióval kiépített kapcsolatnak köszönhetően azok is értesülhetnek a Devecseren történtekről, akik otthonaik megsemmisülése miatt kénytelenek voltak átköltözni a másik településre.
A Közös Hullámhossz Rádió továbbra is folytatja a sugárzást az fm 97. 6 -on Ajkán és Devecseren, köszönhetően olyan közösségi rádiók munkatársainak, mint a Civil, – Muzsikus és Eper rádió.