Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Sepsiszentgyörgyön felmérik a kulturális igényeket

Sepsiszentgyörgyön felmérik a kulturális igényeket

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 11. 19.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Pénteken indul az a felmérés, amelynek célja minél pontosabb képet nyújtani Sepsiszentgyörgy lakosságának kulturális igényeiről. A közvélemény-kutatás kiterjed az önkormányzat hatáskörébe tartozó összes kulturális intézményre, de többek között a civil szervezetek által tető alá hozott rendezvények is benne foglaltatnak.

Sztakics Éva alpolgármester elmondása szerint a felmérés ötlete Bocsárdi László, a Tamási Áron Színház igazgatója menedzseri tevékenységének kiértékelése nyomán született. Az akkor összeállított szakbizottság tagjai – különös tekintettel az UNITER és a színművészeti főiskola képviselőire – ugyanis úgy vélték, hogy a város vezetősége nem tudta egész pontosan megfogalmazni, melyek az elvárásai a menedzserrel szemben.


A bizottság ajánlotta egy ilyen jellegű felmérés elkészítését, mivel elsősorban a lakosság igényeit kell megfogalmazni a színház és a kulturális intézmények felé. Az önkormányzat illetékesei már akkor eldöntötték, hogy ezt a felmérést mindenképp elkészítik, amelynek ellenértéke kilencezer euró, és egy külső szakvállalat végzi. A felméréshez szükséges összeget a város a saját költségvetéséből fizeti.

A megbízott szakcég képviselői már pénteken elkezdték a munkát, amihez elkészültek a román és magyar nyelvű kérdőívek. A közvélemény- kutatást egy 900-as mintán fogják elvégezni, de emellett fókuszcsoportokat is kérdeznek a cég biztosai. Utóbbival kapcsolatosan az alpolgármester kifejtette, hogy pénteken az Andrei Mureºanu Színház, míg szombaton a Tamási Áron Színház előadása után a nézőket kérdezik ki a biztosok. Ezen felül szombaton találkozót szerveznek a két színház vezetőségével, majd később az önkormányzat illetékeseivel.

Sztakics Éva úgy értékeli, hogy a felmérés nyomán az önkormányzat is pontosabban meg tudja majd fogalmazni az elvárásait a kulturális intézményekkel szemben, illetve sikerül még inkább a kultúrafogyasztók igényeihez igazítani a kínálatot. Az alpolgármester arra is rámutatott, hogy nem csak a két színház kínálatára vonatkozó felmérést készítenek, hiszen a kérdőíveken a Háromszék Táncegyüttes, az M-Studio, a Művelődési Ház stb. tevékenységére vonatkozó kérdések is szerepelnek, és a civil szervezetek kulturális rendezvényei sem maradtak ki a sorból, egyszóval átfogó kutatásról van szó.

A közvélemény-kutatást végző vállalat egyébként december 15-re ígérte a végső eredményeket, amelyeket ezt követően az önkormányzat megvitat és kiértékel, majd a következtetéseket közli az érintettekkel. Az eredményeket mindenképp felhasználják majd az intézményekkel szembeni igényeik megfogalmazásában – tette hozzá Sztakics Éva.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kultúra Erdély Kovászna megye Sepsiszentgyörgy

Ajánlott bejegyzések:

  • Erdélyi Táncháztalálkozó Székelyudvarhelyen Erdélyi Táncháztalálkozó Székelyudvarhelyen
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr1007924540

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard