Susan Boyle The Gift albumát és Rod Stewart Fly Me To The Moon... című lemezét fenyőünnepre készült csillogó díszekként is felfoghatjuk.
Édes itt minden, mint egy fahéjas-almás ünnepi tea.

Éteri kórusok, minden olyan mintha éjféli misén lennénk. A pop és a giccs 50 éve kéz a kézben jár, viszont még soha senki nem adott ilyen jól körülírható karaktert az ún. giccsnek, mint a 49 éves Susan Boyle. Gyerekkórusra hangszerelt karácsonyi meghittség, minden dalra jellemző ünnepélyesség bizonyára sok háziasszonynak okoz felejthetetlen perceket, illetve csak 35 percet, mert a lemez bizony olyan rövid, mint a CD-k klasszikus korszakában, a kilencvenes években egy EP.
Akinek tetszett a szintén tavaly novemberben, a karácsonyi vásárra megjelentett I Dreamed A Dream, az ebben az albumban sem fog csalódni. Ugyanarra a receptre készült, és ugyanúgy rácsodálkozunk az ismerősségére, mint amikor elővesszük a régi fenyődíszeket.

Az album a maga nemében hibátlan, a smirgli hangú öreg kujon ezúttal is Richard Perryvel és Clive Davis-szel készítette el az albumot. A sorozat ezidáig 17 millió példányban talált gazdára – és az alkotók most sem hibáztak. Cole Porter, Johnny Mercer, Henry Mancini… és valahány név a naptárban.
Olyan dalokat poroltak le, mint a That Old Black Magic, a Beyond the Sea, a What a Difference a Day Makes, az I've Got You Under My Skin, és az I Get A Kick Out of You. A lemez eszményi anyag egy házassági évfordulón, a pezsgős poharak koccanása teszi interaktívvá az élményt.
A dalok elmélkedésre és táncra egyaránt alkalmasak – talán a sorozat leginkább táncos anyagát hozták össze. Mit mondjunk, a Fly Me To The Moon is Grammy-gyanús, és a legszebb az egészben, hogy Rod elegánsan öregedett meg – a vén kujon -karakter ugyanúgy jól áll neki, mint a tigrismintás nadrágban pózoló kandúr Bandi-imázs.
The Gift
Sony / BMG
10 szám 35 perc
Rod Stewart
The Great American Songbook Vol. V.
Fly Me To The Moon…
12 szám 40 perc