Az 50 éves Coronation Street a világ legrégibb, ma is futó tv-sorozata.
A brit televíziózás egyik oszlopának számít a Coronation Street című szappanopera, amely immár fél évszázadot ért meg. A véget nem érő sorozat, amelynek minden epizódját milliók követik figyelemmel, egy kitalált észak-angliai helyszínen élő emberek mindennapi örömeit és kudarcait jeleníti meg.A brit tévénézők 1960. december 9-én hallhatták először az akkor még fekete-fehérben jelentkező sorozat zenei szignálját, amelyet trombita szólaltatott meg. A Koronázási utca (Coronation Street) téglaházai a fiktív Weatherfield negyedben állnak, amelyet viszont a forgatókönyvírók Manchester egyik ténylegesen létező, Salford nevű munkásnegyedébe helyeztek.
Ötven év alatt több mint 7500 folytatásban követték egymást a jellegzetes északnyugat-angliai kövezett utcában a mozgalmas és megható történetek, amelyeknek szereplői sokféle karaktert jelenítettek meg (a jóságos özvegyet, a szépfiút, az alkoholistát, a bajbajutott munkanélkülit stb.). A sorozat a brit társadalmi realizmus hagyományait követi, és finoman adagolt fekete humor fűszerezi.
A szigetországban csak Corrie néven említik a sorozatot, amely a legrégibb brit napi sorozat. Ezeket a folytatásos történeteket eredetileg az Egyesült Államokban kezdték sugározni az 1930-as években, a költségeiket finanszírozó szappanmárkák (angolul soap) népszerűsítésére, innen az elnevezés, a soap- vagy szappanopera.
A legelső amerikai szappanoperák mára véget értek, a Guiding Light 2009-ben, 57 év után jutott erre a sorsra, az As The World Turns pedig 2010-ben 54 évi jelenlét után, és azóta a Coronation Street a világ legrégibb, még ma is folytatódó sorozata. Számos utánzója akadt, így például a Lindenstrasse 1985 óta szögezi a tévék elé a német publikumot.
A Corrie másfajta rekorddal is dicsekedhet: egyik főszereplője, William Roache a leghosszabb életű sorozathős: már az első epizódban is játszott. Diákként kezdte, majd újságíró lett, később munkanélküli lett, ma pedig nyugdíjas.
A brit tömegkultúra e meghatározó produktumában sok híresség is megjelent, néha pedig illusztris meghívottak is felkeresik, néhány éve például Károly herceg, a trónörökös is ott járt.
A Coronation Street sikerének egyik titka az, hogy mindennapi, egyszerű embereket jelenít meg, számos hőse sörözget naphosszat az utca kocsmájában, a Rovers Return pultjánál. Ez a pub fogalomnak számít a szigetországban.
Az évfordulót emlékezetessé tették a producerek: a hét elején sugárzott epizód során egy robbanás következtében kisiklott az utca fölött ívelő hídon haladó villamos, és a házak közé zuhant. Több mint 14 és fél millió néző követte lélegzetét visszafojtva e drámát, amelynek során több kedvelt szereplő élete is veszélybe került. Csak csütörtökön, az ötvenedik évforduló alkalmából rendezett ünnepi adáson derült ki, ki élte túl a katasztrófát a szappanopera hősei közül – és ki nem…
A Coronation Street heti öt alkalommal sorra kerülő, egyenként félórás epizódjainak átlag 10 millió nézője van. Ehhez hasonló sikerrel csak a BBC rivális szappanoperája, az Eastenders dicsekedhet, bár csak fele olyan idős: februárban ünnepelte 25. születésnapját.