Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megmenekülhet a hadtörténeti emlék

Megmenekülhet a hadtörténeti emlék

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 12. 15.
A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
2025-06-12 10:39:26

Fény, élet, örökség – Szipál Márton életművét ünnepli a debreceni MODEM, egy grandiózus tárlattal.

Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
2025-06-10 17:00:00

Július 2-5. között VéNégy Fesztivál és Színházi Találkozó Nagymaroson, ahol színház, zene, sport

Amíg élek – A Chalga új albuma személyesebb, poposabb és népibb egyszerre
2025-06-10 10:12:37

Az Amíg élek című friss albumában a Chalga a hagyományos népzene és a modern pop közé épít hidat

Együtt lenni jó – újra itt a Kispesti Városünnep!
2025-06-06 17:30:12

Idén ismét megrendezik a 19. kerület legnagyobb szabadtéri rendezvényét a Kispesti Városünnepet, a már

további bejegyzések a szerzőtől »

Az egyedi műemléki védettség bejegyzésével megmenekülhet a lebontástól a II. kerületi Bem téren álló Radetzky-laktanya – hangzott el az 1879-ben emelt épület védelmére lakossági mozgalmat indító Váralja Szövetség szerdai sajtótájékoztatóján a helyszínen.

forrás: masodikkerulet.hu
Az épület tulajdonosa, egy ingatlanbefektetési alap nyolcemeletes acél-üveg irodaházat akart építeni a lebontásra szánt laktanya helyén. A mélygarázsos irodaház felduzzasztotta volna a forgalmat, a szomszédos épületeknél magasabb irodaház pedig nem illett volna a környező egységes városképbe – fejtette ki Hetzmann Róbert, a 2007-ben alapított Váralja Szövetség elnökségi tagja az MTI kérdésére.

Mint mondta, a szövetség a helyiek bevonásával figyelemfelkeltő demonstrációt szervezett márciusban, és kilátásba helyezett egy későbbi jelentős tüntetést is. A beruházó időközben a gazdasági válságra hivatkozva ideiglenesen elállt az építkezéstől, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal új vezetése pedig elindította az egyedi műemléki védettség bejegyzésének eljárását, így az épület nagy eséllyel megmenekülhet – magyarázta Hetzmann Róbert.

„Nem az épület hasznosítása ellen van kifogásunk: támogatjuk, hogy akár lakásokat, akár irodákat alakítsanak ki benne, és egy had- vagy helytörténeti múzeumnak is otthont adhatna az egykori laktanya. Ahhoz azonban ragaszkodunk, hogy megmaradjon az eredeti homlokzat, és ne bontsák le az épületet" – hangsúlyozta a civil szervezet képviselője.

A Váralja Szövetség álláspontja szerint a Radetzky-laktanya fontos építészet- és hadtörténeti emlék, környezete az 1956-os forradalom egyik jelentős helyszíne, ezenkívül fontos részét képezi a világörökségi védelem alatt álló budai Duna-partnak is. A szervezet az épület lebontása ellen 2010 januárja óta tiltakozik.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Építészet Műemlék Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr567885242

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard