A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata Georges Feydeau Bolha a fülbe című bohózatát mutatja be a 2010-es esztendő utolsó estéjén.
Georges Feydeau Párizsban született a 19. század közepén. 1890-től kezdte tanulmányozni a komédia műfaját. Az ezt követő időszakban írásainak köszönhetően Franciaországban és külföldön is közismert lett. A korabeli kritikusok elutasították könnyed stílusú írásait, utólag viszont a korszak legsikeresebb alkotásaiként és teljes értékű drámákként tartjuk számon őket. Vinkó József szavait kölcsönözve mondhatjuk, hogy Feydeau hősei „... ugyanolyan szörnyű félelmet élnek át, mint az abszurd drámák figurái; a különbség csak annyi, hogy ők nem az atomhaláltól, hanem az anyóstól vagy a hitvestől rettegnek. Nem az élet értelmét-értelmetlenségét keresik, csupán a nadrágjukat. Nem a lét alapvető abszurditása miatt épül fel masszív félelemépületük, hanem egy bohózati szituáció kilátástalansága miatt.”Feydeau a könnyed "farce" műfaj (magyarul: bohózat) leghíresebb francia képviselője. Vígjátékain keresztül tükröt tart elénk, és bepillantást nyerhetünk a párizsiak háloszoba titkaiba. Félreértések és véletlen egybeesések. A "csontváz a szekrényben" filozófia, a megcsalt férj, az ügyefogyott szerető, a bővérű feleség...
Mi pedig magunkra ismerünk, és magunkon kacagunk.
Feydeau vígjátékai kivételesen népszerűek voltak már a szerző életében is, és azok mind a mai napig. Száz év távlatából azonban már azt is tudjuk, hogy Freydeau szerethető, kacagtató bohózatai az abszurd dráma első "árnyékait" is magukon viselik.
A félrelépések és félreértések sorára épülő, csattanós humorú, pezsgő vígjáték, mely önfeledt szórakozást kínál a kikapcsolódni vágyóknak, január első napjaiban is szerepel a társulat műsorán.