Óceániában és Kelet-Ázsiában már megünnepelték az újév beköszöntét
Gigantikus csillagszórókkal és hatalmas tűzijátékkal köszöntötték az újév beköszöntét péntek éjfélkor Sidney híres kikötőhídjának környékén, ahol másfél millióan nézték végig a 2000-es év szilvesztere óta leglátványosabb előadást.Az ausztrál város azt ígérte, hogy a világ újévi fővárosa lesz, és a bámészkodók szerint be is tartotta ígéretét. A 12 perces tűzijátékhoz 7000 kilogramm pirotechnikai eszközt használtak el.
Tokióban az 1393-ban alapított Zodzsodzsi templomban több ezren gyűltek össze az év utolsó perceire, és hallgatták a szerzetesek imáját. Az éjszakában vigadozó emberek légballonokkal újévi kívánságaikat küldték az égbe, miközben a háttérben egy gigantikus, 15 tonnás harang zúgott.
A 2011-es esztendő először Új-Zélandon és a Csendes-óceáni szigeteken köszöntött be. Az új-zélandiak énekkel, tánccal, tűzijátékkal és teltházas koncertekkel ünnepeltek. A legnagyobb városban, Aucklandben piros, aranyszínű és fehér fények robbantak a Sky Tower (Ég Torony) fölött, miközben több tízezren kiabáltak, táncoltak és énekeltek az utcákon.
Vietnam fővárosában, Hanoiban az idén először ünnepelték meg hivatalosan, visszaszámlálással, fényjátékkal és külföldi DJ-k zenéjével a szilvesztert. Az országban hagyományosan februárban köszöntik a holdújévet, de a nyugati kultúra befolyása oda is elért, s a fiatalok örömmel fogadták az újabb alkalmat a szórakozásra.
A Fülöp-szigeteken a rettenetes hangerejű petárdák már az év végére készülve több száz embert sebesítettek meg, és félő, hogy ez a szám az ezer fölé emelkedik az újévi ünnepségek alatt. A filippínók a kínaiaktól vették át azt a hiedelmet, hogy a zajongás elűzi a rossz szellemeket és ördögöket, de túlzásba is vitték, mert dinamit erejű petárdákat és tűzijátékokat használnak.
Tajvan fővárosában, Tajpejben sárkányt formázó nagyszabású pirotechnikai látványosság szórakoztatta a tömeget: a fenevad a város legnagyobb, 509 méter magas felhőkarcolójára "mászott fel".