Teljes körű átépítés és bővítés után négycsillagos szálloda nyílt december elején Paks legimpozánsabb műemléképületében. A mai Erzsébet Nagy Szálloda először kaszinóként és fogadóként működött, később a Paksi Képtárnak adott otthont.
Az 1971–79-es helyreállítás után az emeletén ifjúsági házat, földszintjén étteremet alakítottak ki, utána itt jött létre és működött 2005-ig a kortárs művészek alkotásait bemutató Paksi Képtár, amelyet a Munkácsy-díjas Halász Károly alapított.
Megfelelő funkciót hosszú időn keresztül nem találtak az épületnek annak ellenére, hogy az önkormányzat még ötletbörzét is hirdetett, hogy hasznosítsa. Ezek után született meg a döntés arról, hogy a Paksi Ipari Parkban lévő üzletrészért cserébe az atomerőmű tulajdonába kerül.
Mára egyértelműen bebizonyosodott, hogy az öt évvel ezelőtti döntés helyes volt – fogalmazott a polgármester. Elmondta, hogy a város mentesült egy tehertől, és gazdagodott egy emblematikus épülettel, hiszen az atomerőmű a szállót és környezetét is mintaszerűen újította fel.
Süli János, a Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgató-helyettese rámutatott, hogy a Paksi Atomerőmű Zrt. alapvetően nem szállodaépítéssel, hanem áramtermeléssel foglalkozik, mégis fontosnak tartották, hogy létrehozzanak egy olyan helyszínt, ahol üzleti partnereiket fogadhatják. Azon túl, hogy az üzemidő-hosszabbítás és a tervezett bővítés miatt egyre bővülő üzleti kapcsolataik méltó színtere lesz az épületegyüttes, annak is fontos eszköze, hogy megismertessék vendégeikkel Paksot. Mint kiemelte, az atomerőmű korábban máshol szállásolta el vendégeit, de szerinte fontos, hogy ne csak arról legyen ismert a város, hogy itt négy blokk üzemel, hanem azt is tudják, hogy „jó a halászlé, szép látvány tárul a vendégek szeme elé a kilátóról."
A vállalat által kialakított kiemelkedő színvonalú épületegyüttes konferenciák, szakmai képzések és egyéb hivatalos programok megrendezésére egyaránt alkalmas, de kapui nyitva állnak; az éttermet, kávéházat, wellness részleget bárki igénybe veheti, csakúgy, mint a négycsillagos szállodát – mutatott rá Süli János. Az új, reprezentatív épületegyüttes regionális társadalmi és szakmai rendezvények helyszíne is lehet, ezzel járulva hozzá Paks város kulturális fejlődéséhez és turisztikai vonzerejének növekedéséhez.
Az Erzsébet Nagy Szálloda nyugati szárnyában, az emeleten elnöki lakosztályt és négy elegáns szobát alakítottak ki. Ezeket is, és az ugyanitt kialakított konferenciatermeket, híres paksi családokról neveztek el. A földszinten két újabb konferenciaterem és egy több helyiségből álló étterem kapott helyet, alatta pedig borpince, valamint mélygarázs.
Az új szárnyban 18 szoba és a wellness részleg nyert elhelyezést. Utóbbiban úszómedence, szauna, törökfürdő, masszázs és konditerem van, a szomszédjában pedig egy különleges kínálattal rendelkező kávézó nyílt.
A klasszicista stílusban épült főépületet biedermeier bútorokkal rendezték be. Az új épület nemcsak külsejében, hanem berendezésében is modern és elegáns, szobái a Dunára néznek.
Forrás: MTI