Nem kizárt, hogy három nemzeti intézményt, a Művészetek Palotáját, a Millenárist és a Kodály Központot összevonják. Úgy tudjuk, Káel Csaba is esélyes az igazgatói posztra.
Ezt megelőzően a Kodály Központ működtetéséről tartott sajtótájékoztatót Halász János, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára, Nagy Csaba alpolgármester és Kővári János pécsi országgyűlési képviselő. Halász megerősítette a korábbi bejelentést: a kormányzat segíteni fog Pécsnek az intézmény működtetésében. A "nemzeti intézmény" státusz évi többszáz milliós támogatást jelenthet.
Hogy konkrétumok nem hangzottak el, annak több oka van. A Kodály Központ nem kerülhet állami tulajdonba, mivel az uniós szerződés szerint az önkormányzat öt évig köteles működtetni. Ki kell dolgozni tehát a jogszabályi hátteret, ami lehetővé teszi, hogy önkormányzati tulajdon is lehessen nemzeti intézmény. A támogatás mértéke pedig azért kérdéses, mert senki nem tudja, pontosan mennyibe fog kerülni a decemberben megnyitott épület fenntartása, csak azt, hogy nagyon sokba.
Kérdés, honnan irányítják majd a Központot. Nagy Csaba lapunknak elmondta, a városvezetés nem csinálna hiúsági kérdést abból, ha a kormányzat nem helyből hozna vezetőt a nemzeti intézmény élére. A Dunántúli Napló úgy értesült, nem kizárt, hogy összevonják a budapesti Művészetek Palotáját, a Millenárist és a Kodály Központot. Információink szerint felmerült, hogy az így létrejövő intézmény vezetésére Káel Csaba Fidesz-közeli kulturális szakembert, az EKF nyitóeseményének rendezőjét kérik fel.
Forrás: bama.hu