A tudósok nemrégen fedeztek fel egy rejtélyes lényt az óceán mélyén, a Sulawesi és a Fülöp-szigetek térségében.
Woods Hole Oceanográfiai Intézet kutatói által felfedezett állat a gyűrűsférgek családjába tartozik, és 2800-2900 méter közötti mélységben él. Az új faj vizsgálata során kiderült, hogy szokatlanul gazdag ezen a területen a mélységi élővilág.
A tenyérnyi állatnak kúpos teste van és barnásfekete színű. Az izmok közvetlenül a bőr alatt helyezkednek el, és úszás közben csillogó rózsaszín színben ragyognak. Az oldala mentén a testét szőr borítja, mely az úszásban segíti. Összesen 10 csáppal rendelkezik, illetve hat úgynevezett nyaki érzékelőszervvel, melyekkel ízlel és szagol.
A biológusok új genust (nemet) hoznának létre a számára, mivel annyi újdonság figyelhető meg rajta, hogy a mai rendszertanba besorolhatatlan.
Az új faj azért is izgalmas felfedezés, mert egy átmeneti faj, mely segíthet összerakni az evoluciós történéseket. A Celebesz-tenger medencéje körüli árok el van választva a tenger egyéb részeitől, így az állatok egy része nem található meg máshol. Ez egy nagyon mély és elszigetelt rész.
A kutatók azt remélik,más eddig ismeretlen fajokat is találhatnak a helyszínen.
Forrás: Magyar Online