199 éve született az amerikai Charles Lewis Tiffany, a gyémántok királya.
Charles Tiffany 1837-ben, textilgyáros apjától kölcsönkapott ezer dollárral indult szerencsét próbálni New Yorkba. Egy barátjával, John Younggal közösen nyitottak vegyeskereskedést, és mikor látták, mennyire jól fogynak a keleti dísztárgyak, hamarosan áttértek az üvegáruk és ékszerek eladására. Első napjukon alig öt dollárnyi bevételt könyvelhettek el, de az ékszerek és luxustermékek világa örökre megváltozott.Tiffany ugyan nem volt ékszerész, de a viharos európai helyzetnek köszönhetően viszonylag olcsón jutottak hozzá ismert arisztokraták ékszereihez, a különlegességekre pedig vevők is akadtak. Hamarosan a külföldi uralkodóházak is Tiffanyhoz mentek vásárolni.
Tiffany remekül értett a visszafogott, de hatásos hirdetésekhez, és ő volt az első, aki az ékszereket nem kialkudott, hanem megszabott áron adta. Tiffany az évek során divatot és stílust teremtett, neve egyet jelentett az eleganciával. A Tiffany & Co. egyre népszerűbbé vált, 1867-ben kitüntették Párizsi Világkiállításon.
Mikor 90 éves korában meghalt, vagyona közel 40 millió dolláros volt. Fia, Louis Comfort Tiffany különleges üvegkészítési eljárások feltalálója, nevéhez köthető a világhírű Tiffany lámpa.
A Tiffany máig a legfőbb amerikai ékszerész-cég, de ha nem így lenne, az alapító neve akkor is fennmaradt volna: egyik ékszerszakértője felfedezett ugyanis egy ritka, kék gyémántot, amit munkaadója iránti tiszteletből Tiffany-gyémántnak nevezett el.
A mozikedvelők körében kétségkívül Audrey Hepburn tette halhatatlanná a Tiffany & Co.-t, amikor az Álom luxuskivitelben képkockáin reggelijét majszolva vágyakozó szemekkel csüngött a csodálatos ékszereken.