A sepsiszentgyörgyi Tein teaházban nyitották meg a csíkszeredai Sankó Gyatsa Új képek című kiállítását. A vizuális művésszel munkáiról, az épített környezetről beszélgettünk, hiszen alkotásai a minket körülvevő épületekről, magáról a városról szólnak.
- Mikor irányult a figyelme erre a területre?-A rajz mint a vizuális művészet eszköze csak tizennégy éves koromban "talált meg". Egy nagyszerű lehetőség arra, hogy rengeteg információt tároljunk és arra is, hogy könynyedén megosszunk gondolatokat. Mára az alkotás fogalma átértékelődőben van. Tulajdonképpen minden alkotásnak minősül, ami bennünket körülvesz.
- Miről szól a kiállítás?
- Ezek a képek skiccek, félkész gondolatok, személyes kutatások eredményei az épített környezet, a művészet és a természettudományok együttes területén. A kiállítás kulcsgondolata "plektika", ami a fizikából kölcsönvett fogalom, az egyszerűség és a bonyolultság tudománya. A cél és az üzenet ugyanaz: megvan a hatalmunk arra, hogy úgy mutassuk be az épített környezetet, ahogyan azt mi szeretnénk, ez esetben az érzelmek és az észérvek egyenlően elsődlegesek.
- Külföldön is tapasztalt egyet-mást...
folytatás>>
Forrás: litera.hu