A Királyi Operaház az egyik leghírhedtebb playmate és pornósztár életét viszi színre.
Ann Nicole Smith 2007-ben túladagolás miatt bekövetkezett halála után nem sokkal az Operaház már az előadáson gondolkodott. Fel is kérték zeneszerzőnek Mark-Anthony Turnage-t. A művész ugyan nem az első helyen szerepelt a producerek listáján, ám számos elismert zeneszerző nem vállalalta el ezt a szokatlan kihívást.A Királyi Operaház sem volt még teljesen biztos abban, miként dolgozza fel a történetet, mikor Richard Thomas csatlakozott a csapathoz. Thomasnak már volt tapasztalata ehhez hasonló nonkonformista operával, hiszen ő volt a Jerry Springer: Opera című előadás társszerzője. Turnage és Thomas rögtön összeálltak, hogy koncepciót találjanak ki, ebből született az ötlet, hogy a darab fókuszáljon a „művésznő” rövid, ám viharokban gazdag sztárságára.
A Convent Garden opera rendezője, Elaine Padmore is beleegyezett a koncepcióba, habár kikötötte, hogy a darabnak valamiféle gyengédséget is kell mutatnia Smith iránt és főleg óvatosan kell bánnia a pornósztárt körülvevő emberekkel. Elaine kijelentette, hogy senkit nem bánthat meg a darab, nem akar pereskedést. Ennek köszönhetően még mielőtt elkezdték volna az opera körüli munkákat, máris több ügyvéd felügyelte az előadás minden apró aspektusát.
Thomas és Turnage vállalták a darab szövegének, cselekményének és zenéjének megírását. A jogi csatározások elkerülése végett viszonylag óvatosan nyúltak az anyaghoz, és végül inkább arra koncentráltak, hogy ne dokumentum színház szülessék, hanem egy igazi modern opera előadás. A szerzők a munkafolyamat során egyre közelebb kerültek a főszereplőhöz, így Turnage állítás szerint egy igazán érzékeny darab született egy nehéz sorsú asszonyról.
Ám a zeneszerzés is nagy kihívást jelentett a művésznek. Mivel az amerikai kultúrát akarta mindenképp előtérbe helyezni, ezért a jazz zenére esett a választása, ám mivel komédiáról van szó, nem írhatott sötét, szomorú, klasszikus jazz számokat.
Szintén nagy kihívást jelentett az íróknak, hogyan oldják meg a drámai halált egy ilyen vidám darab végén.
A világpremiert tegnap este tartották a Convent Gardenben, és bár Angliához képest kissé túl amerikanizáltnak érezték sokan az alkotást, mégis nagyon jó fogadtatása volt. Egyelőre csak hat meghirdetett előadás van műsoron, de már most érezhető a nagy nemzetközi érdeklődés a darab iránt, így várható, hogy Londonon kívül a világ több pontján is bemutassák a pornóoperát.
Forrás: BBC