A Faith című gigasláger és a hozzárendelt klip 1987 legnagyobb energiabombája volt, a heterók még heteróbbaknak érezték magukat, a melegek még öntudatosabbak lettek...
A borosta és a veszkó csizma is divatba jött a The Cure Close To Me című 1985-ös számát is lenyúlták, és a világ egy lépéssel közelebb került az 1989-es kelet-európai rendszerváltásokhoz. Mindez 24 éve történt. A pop a 24 éves évfordulót is kereknek tartja, és milyen igaz: az élet mindig ünnepnap. A lemezhez – mely idáig több mint húszmillió példányban talált gazdára – ezúttal egy kísérőajándékot is adtak, néhány B-oldalt és remixeket. Frankó.
Az alaplemezek évfordulós megjelentetése a pop kollektív emlékezetének egyik legfontosabb aktusa, ugyanis egy-egy kulcslemez újbóli helyzetbe hozása hozzásegít ahhoz, hogy ne csak a zenefüggők tudják elhelyezni rendszertanilag a legfontosabb albumokat, hanem azok is, akik mondjuk még nem is éltek akkor, amikor George Michael a párás mikrofonba búgta, hogy I Want Your Sex.
Egyébként a Faith sikere egybeesik George Harrison szintén világslágerének debütálásával, a Got My Mind Set on You-val, melynek szintén van egy előképe, Rudy Clark 1962-es dala, amit James Ray tett híressé. No, és ebben az időben a diszkókban egymás után játszották a két dalt, hozzágombolva még valami Depeche Mode-ot és Billy Idolt, és a vidéki alternatív gyerekek megkapták a pogózós blokkjukat, utána helyreállt a világ rendje, jöhetett a Boys, Boys, Boys.
Persze, George Michaelnek nem volt semmi köze az undergroundhoz, viszont divatba hozta a western csizmát, amit addig csak cowboyok és a rockerek viseltek. George Michael hagyta, hogy hasson rá a kortárs pop, mindenhonnan nyúlt, de becsületére legyen mondva, hogy bármit a saját képére tudott formálni. A Monkey például olyan, mint egy érett Duran Duran-szám.
A lemez nemcsak egy kiváló attitűd termék, melynek a borítója pont olyan emblematikus, mint mondjuk a néhány évvel azelőtti Springsteen-album a Born In The USA, de hangképe is etalonnak számít. Jazzes soul-pop már volt korábban is, de elektronikával kevert, intelligens funkba oltott, füstös vokálokkal tarkított formátumban még nem létezett.
George Michael bemutatkozó lemezével azonnal a szórakoztatóipar egyik legnagyobb ikonja lett, bekerült az első ligába Madonna, Michael Jackson mellé. A Grammy-díjas lemez számos dala lett első az angol és amerikai listákon, sőt ő lett az első fehér előadó, aki az R&B -listákat is megmászta.
Hibátlan lemez a Faith, olyan dalokkal, mint a Father Figure, az I Want Your Sex, vagy a One More Try - és ekkor még csak sorrendben az első négy számot említettük. Elő tehát a veszkót, a Ray-Ban szemüveget, a rojtos Casucci farmert, a kereszt-forma fülbevalót és aki akar, elutazhat a bizsergető nyolcvanas évekbe.
Faith (Remastered)
Sony/BMG
10+ 9 szám 53+54 szám