Egy kölykei és saját túléléséért küzdő nőstény oroszlán életén keresztül mutatja be az afrikai oroszlánok aggasztó helyzetét egy új amerikai dokumentumfilm.

"Be akartuk mutatni ezt a történetet a nagy mozitermek közönségének, széles vásznon, hogy az emberek azonosulhassanak az oroszlánokkal" – fogalmazott Dereck Joubert, aki feleségével, Beverlyvel közösen készítette a filmet.
A Joubert házaspár két évet töltött el a nagymacskák között az Okavango-deltában található Duba-szigeten, ahol összesen 100 órányi anyagot forgattak. Hajnali négykor kezdték napjaikat, előfordult, hogy 16 órát is várakoztak az oroszlánok akcióba lendülésére, olykor 54 Celsius-fokos hőségben, szúnyogok kellemetlen társaságában.
A film premierje a Palm Springs-i nemzetközi filmfesztiválon volt januárban, az amerikai mozik február 18. óta vetítik a kritikusok elismerése közepette; trailere megtalálható a Youtube-on.
A The Last Lions gyártója a National Geographic, mely több hasonló, nagymacskákról szóló filmmel jelentkezett a közelmúltban, így például az India: Land of the Tiger (India: A tigrisek földje) és az Eye of the Leopard (A leopárd szeme) címűekkel. A társaság közlése szerint a filmből származó teljes profitot egy nagymacskák védelmét szolgáló kezdeményezés támogatására fordítják.
A The Last Lionst a Pingvinek vándorlása című, 2005-ben bemutatott Oscar-díjas dokumentumfilmhez hasonlították, amelyben a francia Luc Jacquet rendező az antarktiszi császárpingvinek éves útját követi nyomon szaporodóhelyükre, majd bemutatja a pingvincsemeték életének első, gondos szülői felügyelet alatt eltöltött időszakát is.
Forrás: MTI