Az elismert angol szószedet, az Oxford English Dictionary legújabb kiadásában már olyan bejegyzésekkel találkozhat az olvasó, mint LOL, OMG, FYI, sőt, a kis szívecske piktogramot is felveszik a szótárba.
Az Oxford English Dictionary (OED) bizottsága úgy nyilatkozott, hogy ezek a rövidítések mára elengedhetetlen elemei az írott kommunikációnak. A közlés meggyorsítása végett az emberek szívesebben használják ezeket a mozaik szavakat, mintsem egész mondatokat. A szótár szerkesztői szerint ez egyáltalán nincs rossz hatással a nyelvre, sőt, megkönnyíti a kommunikációt egy olyan közegben, ahol limitált számú karakterrel rendelkezik a Twitterező vagy SMS-ező személy.Az OED szerint ezek a rövidítések sokkal régebb óta élnek a köznyelvben, mint azt hittük. Az OMG (Oh, my God!) története egészen 1917-ig vezethető vissza, míg az FYI-t (For Your Information), már 1941-ben bevett szokás volt privát levelezésben használni. A LOL (Laugh Out Loud) pedig a '60-as években kezdte meg pályafutását, bár akkoriban kicsi, idős hölgyet jelentett (Little Old Lady).
A szerkesztők azt is hozzáteszik, hogy ezeknek a mozaikszavaknak sokkal mélyebb jelentésük van, mint az egyszerű rövidítéseknek. A fent említett szavak használata egyfajta pletykálkodó, ironikus jelleget ad az online, vagy írott beszélgetéseknek. Ezen felül használói úgy érezhetik, tisztában vannak a a mai technológiához tartozó megfelelő nyelvrendszerrel és legfrissebb újításokkal.
Ami még a LOL, OMG, FYI kanonizációjánál is érdekesebb, hogy a szótár a ♥ jelet is felveszi a szótárba, mint szócikk. A jel, ami az I ♥ NY logóval kezdte el karrierjét 1984-ben, mára mindenhol megjelenik. A NY-t mindennel fel lehet váltani, kutyával, macskával, szalonnával, nagymamával, és ezzel a lehetőséggel sokan élnek is. Az OED ezért határozz úgy, hogy nem maradhat ki a szótárból, hiszen lépten-nyomon találkozunk vele.
Kár, hogy ebben az illusztris társaságba a szmájli nem kapott helyet - bár ami késik, nem múlik.